V Tatrách sa zrazili štyri vetrone, jeden pilot neprežil

Bezmotorové lietadlá havarovali na hraniciach Poľska a Slovenska.POPRAD 20. apríla (WebNoviny.sk) – Na hraniciach Slovenskej a Poľskej republiky sa v stredu zrazili štyri bezmotorové lietadlá. Totožnosť pilota, ktorý havaroval s vetroňom pri hraniciach s Poľskom pri Lysej Poľane v okrese Poprad, je už známa. Išlo o štyridsaťročného Poliaka Marcina Pawela Mezyka. Médiá o tom informoval krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Nešťastie bolo v stredu na tiesňovú linku poľskej horskej záchrannej služby TOPR hlásené krátko po 14:00. Poliak však ešte krátko po páde žil. Pre agentúru SITA to uviedol pracovník tiesňovej linky TOPR. „Pilot bol ešte pri vedomí, i keď veľmi zranený, ale žil,“ uviedol. Na miesto síce okamžite vyslali záchranárov i vrtuľník, keď však prišli na miesto, bolo už neskoro.

Najbližšie k miestu dnes bola v čase tragédie podľa dostupných informácií skupina záchranárov Horskej záchrannej služby, ktorá mala terénnu službu v Javorovej doline. Hneď po prijatí informácie o páde lietadla smerovali na miesto nešťastia, kde už zasahovali poľskí záchranári. Na mieste sa momentálne nachádzajú poľskí i slovenskí záchranári, ako aj hasiči z Vysokých Tatier.

Podľa informácií RTVS, ktoré zverejnila na sociálnej sieti Facebook, vetrone súťažili na neoficiálnych majstrovstvách sveta bezmotorových lietadiel, ktoré sa dnes začali v Prievidzi. Na pretekoch štartuje 131 účastníkov zo 14 krajín.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. apríla 2016

Odporúčané články