V USA zatkli prvého policajta, čo chcel pomáhať džiháistom

Ide o vôbec prvého príslušníka amerických orgánov činných v trestnom konaní, voči ktorému vzniesli obvinenie zo spáchania zločinu súvisiaceho s terorizmom. Washington 3. augusta (WebNoviny.sk) – Z napomáhania extrémistickej organizácii Islamský štát (IS) obvinili amerického policajta, ktorý dohliadal na bezpečnosť verejnej dopravy v hlavnom meste Washington. Informovala o tom agentúra AP.

Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) uviedol, že ide o vôbec prvého príslušníka amerických orgánov činných v trestnom konaní, voči ktorému vzniesli obvinenie zo spáchania zločinu súvisiaceho s terorizmom.

Podľa záznamov 36-ročného Nicholasa Younga z Fairfaxu zatkli dnes ráno. Young mal kúpiť darčekové poukážky v hodnote 250 dolárov, aby ich členovia IS mohli použiť na zakúpenie mobilných aplikácií na uľahčenie komunikácie. Young ich však napokon nevedomky odovzdal spolupracovníkovi FBI v utajení.

Podozrivého sledovali od roku 2010. V roku 2011 vycestoval dvakrát do Líbye, kde sa podľa vlastných slov pridal k povstalcom bojujúcim proti vtedajšiemu diktátorovi Muammarovi Kaddáfímu. Young, príslušník Metropolitnej dopravnej polície, podľa vyšetrovateľov nepredstavoval nijakú hrozbu pre verejnú dopravu v metropolitnej oblasti Washingtonu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. augusta 2016

Odporúčané články