Vedúci Zemanovej kancelárie ukázal video, na ktorom český prezident podpisuje zvolanie schôdze snemovne

472345_czech_republic_zeman_health_78600 cf3096db176e4c0aa4dc4331cf825ddc 1 676x451.jpg

21.10.2021 (Webnoviny.sk) – Vedúci Kancelárie prezidenta Českej republiky Vratislav Mynář na štvrtkovej tlačovej konferencii ukázal video hlavy štátu Miloša Zemana z pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice, kde už viac ako týždeň leží. Informoval o tom web TV Nova.

Prezident je na týždeň starom videu zachytený, ako sa zhovára s predsedom Poslaneckej snemovne Radkom Vondráčkom.

Získaný čas, získané všetko

Mynář video pustil, aby dokázal, že nikto nesfalšoval Zemanov podpis na listine, ktorou zvoláva úvodnú schôdzu novej Poslaneckej snemovne na 8. novembra. Boli to prvé zábery prezidenta Zemana po jeho hospitalizácii.

Zeman vo videu hovorí, že 8. november je najneskorší termín, na čo mu Vondráček odpovedal, že sú „radi za čas“.

Zeman zareagoval nemeckým citátom “získaný čas, získané všetko“ a následne mu Mynář dá na podpis listinu, ktorej obsah nebol na videu vidieť.

Krátko po premietnutí záberov sa tlačový brífing skončil. O súčasnom stave českého prezidenta však na ňom nezazneli žiadne informácie.

Presnú diagnózu taja

Zeman je hospitalizovaný od nedele 10. októbra. Je v starostlivosti lekárov na Klinike anestézie, resuscitácie a intenzívnej medicíny Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe.

Český prezident sa podľa jeho ošetrujúceho lekára Miroslava Zavorala lieči pre komplikácie, ktoré vznikli popri jeho chronickom ochorení. Na zverejnenie presnej diagnózy Zeman nedal súhlas.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Český prezident, Parlamentné voľby v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedúci Zemanovej kancelárie ukázal video, na ktorom český prezident podpisuje zvolanie schôdze snemovne © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2021

Odporúčané články