Veľké firmy budú môcť testovať na koronavírus vo vlastnej réžii, štát im poskytne prostriedky

439075_gettyimages 1212779887 676x380.jpg

25.10.2020 (Webnoviny.sk) – Testovať vo vlastnej réžii bude môcť viacero firiem a tiež poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. Informovalo o tom Ministerstvo obrany SR.

Firmy, ktoré zamestnávajú viac ako 4 000 zamestnancov, ich budú môcť testovať vo vlastnej réžii. Štát im na účely hromadného firemného testovania poskytne antigénové testy, certifikáty a príslušníka Ozbrojených síl SR, ktorý bude na priebeh testovania dohliadať,“ uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Odberové miesta musia spĺňať podmienky

Predpokladom testovania vo vlastnej réžii je schopnosť firiem zabezpečiť odborný zdravotnícky a administratívny personál. „Rovnako, ako v prípade odberových miest celoplošného testovania, platí, že odberové miesta firiem musia spĺňať všetky podmienky stanovené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva,“ upozornila Martina Kovaľ Kakaščíková.

Viac o téme: Koronavírus

Ďalšou podmienkou je, aby testovanie v rámci firiem prebehlo v termínoch kopírujúcich celoplošné testovania obyvateľov SR a aby boli výsledky testovania poskytnuté Národnému centru zdravotníckych informácií.

Záujemcovia musia poslať žiadosť

Možnosť testovať vo vlastnej réžii budú mať tiež nemocnice, polikliniky a ďalší poskytovatelia zdravotnej starostlivosti. „V tomto prípade je podmienkou prístup testujúceho subjektu do Národného centra zdravotníckych informácií a tiež nesfalšovateľné certifikáty,“ konštatovala Kovaľ Kakaščíková.

Firmy a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, ktorí majú záujem o testovanie vo vlastnej réžii, sa musia prihlásiť sa žiadosťou na michal.krizan@mod.gov.sk do 27. októbra 2020 do 12. hodiny.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľké firmy budú môcť testovať na koronavírus vo vlastnej réžii, štát im poskytne prostriedky © SITA Všetky práva vyhradené.

25. októbra 2020

Odporúčané články