Veľké povodne v Nemecku majú už šesť obetí, pršať má naďalej

Obce ako Simbach na Inne či Triftern sú na mnohých miestach spustošené, viaceré domy sú ešte stále zaplavené. Iba v okrese Rottal-Inn sa škody pohybujú v trojciferných miliónových číslach, podobne je na tom aj okres Passau.Simbach 3. júna (WebNoviny.sk) – Najmenej šesť ľudských životov si vyžiadali stredajšie povodne v Dolnom Bavorsku, pričom viacero ľudí je naďalej nezvestných. Dodávky elektriny sa podarilo takmer všade obnoviť už do štvrtka večera, píše agentúra DPA.

Obrazom: Záplavy v Nemecko

Ľudia v Simbachu na Inne mali vo štvrtok do neskorého večera plné ruky práce s odstraňovaním následkov povodní. Život v oblasti sa ešte ani zďaleka nevrátil do normálu, školy majú ostať zatvorené ešte aj dnes, informuje nemecká agentúra.

Odporúčame:

Povodne na juhu Nemecka uväznili v školách stovky detí

Búrky v Česku priniesli meteorologický rekord

Obrazom: Nemecko bojuje so záplavami, voda zabíja

Francúzsko zažíva rekordné záplavy, najhoršie za 100 rokov

Obce ako Simbach na Inne či Triftern sú na mnohých miestach spustošené, viaceré domy sú ešte stále zaplavené. Iba v okrese Rottal-Inn sa škody pohybujú v trojciferných miliónových číslach, podobne je na tom aj okres Passau.

Spolková kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok vyjadrila sústrasť rodinám obetí. „Spolková vláda smúti za tými, ku ktorým sa dostala pomoc príliš neskoro,“ povedala Merkelová na tlačovej konferencii v Berlíne. Meteorológovia v piatok predpokladajú v Bavorsku znovu silné dažde.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články