Viac ako dve tretiny Poliakov sú proti prijímaniu migrantov

Drvivá väčšina respondentov zdôvodnila svoju zápornú odpoveď obavami z terorizmu.VARŠAVA 13. septembra (WebNoviny.sk) – Viac ako dve tretiny Poliakov (69 percent) sú proti tomu, aby ich krajina prijala migrantov z iných členských štátov Európskej únie.

Navyše sa zvyšuje aj podiel tých, ktorí neschvaľujú prijatie vojnových utečencov bez ohľadu na kvóty navrhované Bruselom. Vyplýva to z výsledkov prieskumu Centra pre výskum verejnej mienky (CBOS), ktoré v utorok zverejnili tamojšie médiá.

Odporúčame:

Vyhoďme Maďarsko z EÚ, navrhol luxemburský minister

Až 79 percent respondentov spomedzi 69 percent – vyslovujúcich sa proti premiestneniu utečencov z Blízkeho východu a severnej Afriky do Poľska – zdôvodnilo svoju odpoveď obavami z terorizmu. Najviac odpovedí schvaľujúcich prerozdeľovanie migrantov prišlo z úst voličov najsilnejšej opozičnej strany Občianska platforma (PO, 46 percent) a iného opozičného subjektu Nowoczesna (57 percent).

Naopak, v radoch voličov vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) by takýto postup našiel pochopenie iba u 17 percent respondentov, kým medzi sympatizantmi zoskupenia Kukiz’15 ešte menej (13 percent). Oproti predchádzajúcemu prieskumu klesla podľa CBOS aj ochota Poliakov prijať utečencov z Ukrajiny, a to o tri percentá.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. septembra 2016

Odporúčané články