Vianočné koncerty Hilaris Chamber Orchestra

394949_vianocny 2018 v3 novy termin page 001 676x956.jpg

BRATISLAVA 30. novembra 2018 (WBN/PR) – Po úspešne vypredanom koncerte Pocta Vivaldimu  uvádza  Hilaris Chamber Orchestra ďaľší príťažlivý projekt. Vianočný koncert  Hilaris Chamber Orchestra sa bude konať v nedeľu 16.12. 2018 o 18:00 v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave a v týchto dňoch je už vypredaný. Pre veľký záujem sa rozhodli členovia HCO pridať druhý termín ďalšieho vianočného koncertu Hilaris Chamber Orchestra a to o 15:30 v ten istý deň v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca.
Na koncerte pod vedením Alana Vizváryho, zakladateľa a lídra bratislavského telesa Hilaris Chamber Orchestra , zaznejú krásne a pestré diela slávnych hudobných skladateľov ako J. S. Bach, A. Vivaldi, A. Corelli či W. A. Mozart. Keďže ide o vianočný koncert, v programe sú zaradené aj tradičné slovenské a zahraničné vianočné koledy, ktoré  budú obohatené o detského speváka. Vstupenky v hodnote 15 eur sú k dispozícii v predpredaji sieti Ticketportal. Hodinu pred koncertom na mieste je možné zakúpiť  vstupenky v hodnote 17 eur. Koncert finančne podporila mestská časť  Bratislava – Staré Mesto.

„Bolo pre mňa privilégiom vystupovať s Hilaris Chamber Orchestra na festivale v rakúskom Gosau a musím povedať, že toto zoskupenie je jedno z najentuziastickejších a najschopnejších orchestrov, ktoré poznám v Európe. Hilaris Chamber Orchestra hrá s pravou láskou k hudbe a s pozoruhodnou virtuozitou. Bolo  pre mňa potešením pracovať s týmto ensemblom a dúfam , že jeho výnimočnosť bude všeobecne uznaná a s hrdosťou podporená  najmӓ v jeho domovine – Slovensku“.
Michael Flaksman (USA, pedagóg na Hudobnej Akadémii v Mannheime)

„Alan Vizváryje veľmi nadaný, temperamentný huslista, ktorý má veľmi dobré prirodzené, muzikálne schopnosti.“
Gerhart Hetzel (koncertný majster Wiener philharmoniker)

www.hilarisorchestra.com

Viac k témam: Hilaris Chamber Orchestra, vianočný koncert
Zdroj: Webnoviny.sk – Vianočné koncerty Hilaris Chamber Orchestra © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články