Vianočné trhy v Trnave ponúknu príležitosť pomáhať

394605_vino 1 676x451.jpg

TRNAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Návštevníci tohtoročných vianočných trhov v centre Trnavy budú môcť podporiť rôzne dobrovoľnícke aktivity, charitatívne projekty, občianske združenia a neziskové organizácie v špeciálnom charitatívnom stánku.

Od piatku 30. novembra až do piatku 21. decembra sa v stánku budú postupne striedať organizácie, ktoré je možné podporiť napríklad kúpou ich výrobkov.

Občianske združenia

Hneď v prvý deň vianočných trhov bude svoju činnosť v charitatívnom stánku prezentovať Centrum pomoci pre rodinu, v sobotu občianske združenie Čarovný prútik a v nedeľu Centrum Koburgovo, ktoré pracuje s rómskymi deťmi.

Charitatívny stánok využije aj Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom Sposa-T, Trnavská charita, občianske združenia Nezábudka, Iskierka a viaceré ďalšie.

Charitatívny predaj punču

Súčasťou vianočných trhov bude aj charitatívny predaj punču v čase od piatku 14. do nedele 16. decembra, výťažok bude venovaný Trnavskej arcidiecéznej charite, ktorá pracuje s ľuďmi bez domova, a občianskemu združeniu Iskierka, ktoré prevádzkuje denný stacionár pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Tohtoročné Vianočné trhy 2018 – Advent v Trnave sa budú konať na Trojičnom námestí a časti Hlavnej ulice, potrvajú až do 22. decembra. Ich organizátorom je mesto Trnava.

Viac k témam: charita, vianočné trhy
Zdroj: Webnoviny.sk – Vianočné trhy v Trnave ponúknu príležitosť pomáhať © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články