Video: Austrálski študenti vyšli do ulíc, protestujú za boj proti klimatickým zmenám

394917_australia 676x390.jpg

SYDNEY 30. novembra (WebNoviny.sk) – Tisícky austrálskych študentov vyšli do ulíc v mestách naprieč krajinou, aby vyzvali vládu na väčšie úsilie v boji proti klimatickým zmenám. Študenti neprišli v piatok na vyučovanie, čím chceli podčiarknuť podľa nich nedostatočné kroky austrálskej vlády v tejto oblasti.

Austrálsky premiér Scott Morrison už v pondelok odsúdil ich „aktivistické“ plány počas vyučovacích hodín a trval na tom, že jeho vláda bojuje proti klimatickým zmenám.

Mnohí študenti uviedli, že premiérove slová len posilnili ich odhodlanie protestovať. „My budeme tí, čo budú trpieť pre následky rozhodnutí, ktoré (politici) spravia dnes,“ uviedol 17-ročný demonštrant Jagveer Singh pre stanicu BBC. Organizátorov inšpirovala 15-ročná Greta Thunbergová, ktorá zorganizovala podobné protesty vo Švédsku.

OSN skôr počas tohto týždňa oznámila, že Austrália a mnohé ďalšie štáty nedodržujú svoje záväzky na zníženie emisií vyplývajúce z medzinárodných dohôd. Študentské protesty sa konajú v piatok vo všetkých hlavných mestách austrálskych štátov a v 20 regionálnych mestách.

Viac k témam: klimatické zmeny, protest, Scott Morrison
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Austrálski študenti vyšli do ulíc, protestujú za boj proti klimatickým zmenám © SITA Všetky práva vyhradené.

30. novembra 2018

Odporúčané články