14.9.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Borussie Dortmund zdolali v sobotňajšom zápase hráčov Bayeru Leverkusen jednoznačne 4:0. Počas celého zápasu mali síce len tretinové držanie lopty, ale smerom dopredu boli mimoriadne efektívni.

Hrdinom stretnutia sa stal autor dvoch gólov Marco Reus a raz rozvlnili sieť súpera aj Paco Alcácer a Raphael Guerreiro.

Poľský kanonier Robert Lewandowski už v tretej minúte otvoril skóre stretnutia na pôde Lipska, no Bavorom to na víťazstvo nestačilo. V šlágri kola sa napokon zrodila remíza 1:1, keďže v nadstavenom čase prvého polčasu premenil penaltu Emil Forsberg.

I. bundesliga 2019/2020

4. kolo – sobota

Lipsko – Bayern Mníchov 1:1 (1:1)
Góly: 45.+ Forsberg (z pok. kopu) – 3. Lewandowski

Augsbug – Eintracht Frankfurt 2:1 (2:0)
Góly: 35. Richter, 43. Niederlechner – 73. Paciencia

Borrusia Dortmund – Leverkusen 4:0 (1:0)
Góly: 51. a 90. Reus, 28. Alcácer, 83. Guerreiro

Kolín nad Rýnom – Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:1)
Gól: 14. Plea

Mainz – Hertha Berlín 2:1 (1:0)
Góly: 40. Quaison, 88. St. Juste – 83. Grujič

Union Berlín – Brémy 1:2 (1:1)
Góly: 14. Andersson (z pok. kopu) – 5. Klaassen (z pok. kopu), 55. Füllkrug, ČK: 89. Subotič – 90.+ Sahin

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Bayern stratil body v Lipsku, Borrusia Dortmund v I. bundeslige zničila Leverkusen © SITA Všetky práva vyhradené.