Chicago bez Mariána Hossu zraneného v dolnej časti tela podľahlo St. Louis 1:2 po predĺžení.
NEW YORK 8. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Bostonu zvládli štvrtkový mimoriadne dôležitý zápas s priamym konkurentom v boji o play-off NHL a zdolali Detroit 5:2. Už v 3. min mali Bruins dvojgólový náskok, za stavu 3:1 potom v úvodných desiatkach sekúnd tretej tretiny dvoma presnými zásahmi definitívne zlomili súperov odpor. „Myslím si, že toto bol jeden z našich lepších výkonov v poslednom čase. Od úvodu až do konca sme sa usilovať prevýšiť súpera na oboch koncoch ľadu, tak isto aj v strednej tretine klziska eliminovaním jeho rýchlosti. Čiže chlapci odviedli skutočne dobrú robotu,“ potešilo trénera Claudea Juliena.

Slováci Zdeno Chára na jednej ani Tomášovia Tatar s Jurčo na druhej strane nebodovali. Oba tímy majú na konte po 93 bodov a pred sebou posledný zápas v základnej časti – Boston v ňom hostí Ottawu, Detroit bojujúci o dvadsiatu piatu účasť vo vyraďovačke v neprerušenom slede sa predstaví na ľade New Yorku Rangers. „Vďaka stredajšiemu víťazstvu nad Philadelphiou máme osud stále vo vlastných rukách. Poďme teda v sobotu vyhrať,“ vraví tréner Red Wings Jeff Blashill.

O bod menej než Detroit s Bostonom má na konte tretia „namočená“ Philadelphia, ktorá vo štvrtok podľahla Torontu 3:4 po predĺžení. Otvárací gól duelu peknou prihrávkou pripravil Williamovi Nylanderovi slovenský obranca Martin Marinčin, bol to jeho siedmy bod v ročníku (1+6). Rovnako asistenciu dosiahol útočník Winnipegu Marko Daňo, a to pri víťaznom góle Dustina Byfugliena v čase 59:50 na 5:4 na ľade San Jose. Pred 21-ročného krídelníka to bol desiaty bod v sezóne (5+5).

Chicago bez Mariána Hossu zraneného v dolnej časti tela podľahlo St. Louis 1:2 po predĺžení a už je isté, že v Centrálnej divízii obsadí 3. priečku a play-off odštartuje vonku. Duel veľmi nevyšiel druhému Slovákovi v drese Black Hawks Richardovi Pánikovi – odsedel si štyri trestné minúty a skončil s jedným mínusovým bodom bez strely na bránku. Oba góly hostí strelil ruský kanonier Vladimir Tarasenko. „Dôležité dva body. Uspieť na súperovom ľade je vždy dobré bez ohľadu na to, či ide o Chicago alebo iný tím. Víťazstvo proti skutočne kvalitnému súperovi pred play-off nám dodá sebaistotu,“ uviedol 24-ročný krídelník, ktorý v tejto sezóne dosiahol 39 presných zásahov. Domáci líder produktivity celej NHL Patrick Kane smútil. „Bolí to, samozrejme, inkasovať vyrovnávajúci gól 1:16 min pred koncom, keď by sme my mali pridať ďalší,“ povedal líder obhajcu Stanleyho pohára.

Presný zásah s poradovým číslom 749. v kariére dosiahol český útočník Jaromír Jágr, neodvrátil však prehru Floridy na ľade Ottawy 1:3. Prvý hetrik v kariére zaznamenal Mikael Backlund z Calgary, ktorý prispel k demontáži vancouverskej obrany 7:3.

Sumáre:

Boston – Detroit 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 2. Pastrňák (Liles, C. Miller), 3. Marchand (Krug, P. Bergeron), 26. Krug (Eriksson, Krejčí), 41. Stempniak (Krug, Marchand), 41. Eriksson (Krejčí, Spooner) – 27. Marčenko (Zetterberg, Nyquist), 59. Athanasiou (Marčenko, Quincey)
Zdeno Chára 24:02 min, 2 strely, +1 bod – Tomáš Tatar 14:46 min, 0 striel, -1 bod, Tomáš Jurčo 10:31 min, 0 striel, +1 bod

Carolina – Montreal 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 2. Riley Nash (Skinner, V. Rask), 26. Hanifin (J. Staal, Nordström) – 20. Dietz (Pacioretty, Gallagher), 34. Pacioretty (A. Markov), 37. Carr (Plekanec), 56. Eller (Dietz, Plekanec)

New Jersey – Tampa Bay 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly:28. S. Kalinin (J. Moore, S. Gionta), 50. S. Kalinin (Farnham, S. Gionta) – 6. Condra (Šustr, B. Boyle), 35. Paquette (Filppula, Carle), 44. Drouin (Namestnikov), 60. Filppula (Kučerov, Carle)

New York Rangers – New York Islanders 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Góly: 58. Klein (Stepan, Yandle) – 34. Sh. Prince (Židlický, Bernier), 39. Cizikas (Sh. Prince, Nelson), 40. Nielsen (Tavares, Okposo), 60. Tavares (Okposo)

Philadelphia – Toronto 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1)
Góly: 21. B. Schenn (Couturier, Gagner), 49. MacDonald (Bellemare, VandeVelde), 60. Simmonds (Streit, Gostisbehere) – 6. W. Nylander (MARINČIN, Greening), 16. Greening (W. Nylander, Lindberg), 30. Grabner, 63. Gardiner (Parenteau, W. Nylander)
Martin Marinčin (Toronto) 24:20 min, 0+1, 0 striel, 2 tr. min

Washington – Pittsburgh 3:4 po predĺžení (0:1, 1:2, 2:0 – 0:1)
Góly: 38. M. Johansson (Carlson, Burakovsky), 51. M. Johansson (Niskanen, Kuznecov), 54. Burakovsky (Carlson, J. Williams) – 1. Matt Cullen (Kühnackl), 21. Matt Cullen, 30. Sheary (Sundqvist, Sestito), 64. Crosby (Letang)

Ottawa – Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 19. Zibanejad (Ch. Wideman, E. Karlsson), 31. Robinson (Ceci, Neil), 55. Ceci – 45. Jágr (Barkov, Petrovic)

Nashville – Arizona 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Góly: 48. Sh. Weber (C. Smith, F. Forsberg), 60. F. Forsberg (Josi, Johansen), 61. Josi (Neal, Johansen) – 7. Vermette (Z. Michálek, Ekman-Larsson), 30. Doan (Richardson, Ekman-Larsson)

Dallas – Colorado 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 16. Dickinson (Ničuškin), 24. Sceviour (Sharp, Klingberg), 29. Jordie Benn (Hemský, Faksa), 57. Roussel (Hemský, Faksa) – 51. Beauchemin (Landeskog, J. Mitchell), 59. Matthias (Iginla, J. Mitchell)

Chicago – St. Louis 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 33. Toews (P. Kane, T. van Riemsdyk) – 59. Tarasenko (Shattenkirk, Steen), 64. Tarasenko (Pietrangelo, P. Stastny)
Richard Pánik (Chicago) 14:45 min, 0 striel, 4 tr. min, -1 bod

Calgary – Vancouver 7:3 (2:2, 3:1, 2:0)
Góly: 3. M. Backlund (Nakládal, Brodie), 19. Hamilton (Ferland, Jokipakka), 22. M. Backlund (Stajan, Colborne), 32. Colborne (Hamilton, Gaudreau), 40. M. Backlund (Stajan, Giordano), 56. Engelland (Stajan, Colborne), 57. Bennett (Jooris) – 7. Triamkin (H. Sedin, Hutton), 18. Horvat (Tanev, Hamhuis), 27. Etem (Hutton, Horvat)

Los Angeles – Anaheim 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 21. Lucic (Pearson, Kopitar), 23. Versteeg (McNabb, Clifford) – 17. Kesler (Silfverberg)

San Jose – Winnipeg 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Góly: 12. Pavelski (J. Thornton, Hertl), 32. J. Thornton (Marleau, Couture), 36. P. Martin (J. Ward), 48. Marleau (M. Karlsson, Spaling) – 30. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 38. Copp (Byfuglien, Petan), 40. Wheeler (Scheifele, Byfuglien), 53. Scheifele (Ehlers, Petan), 60. Byfuglien (Stafford, DAŇO)
Marko Daňo (Winnipeg) 13:53 min, 1 strela, 0+1, +1 bod

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.