Na treťom kvalifikačnom triumfe ‚Albicelestes‘ za sebou sa podieľali Gabriel Mercado a úspešne zrealizovaným pokutovým kopom aj úradujúci najlepší svetový futbalista Lionel Messi.ASUNCIÓN 30. marca (WebNoviny.sk) – Krajine päťnásobných majstrov sveta vo futbale Brazílii patrí po tretine juhoamerického kvalifikačného cyklu o postup na MS 2016 do Ruska nepostupová pozícia.

Odporúčame:

Tréner Kozák hodnotí zápas. Ako je spokojný s írskou misiou?

Vzrušujúci zápas a penalty, píšu médiá o remíze Slovenska

Vittek: Mnohí ma odpisujú. To už tu bolo aj pred Afrikou

Brazília vyrovnala v nadstavenom čase

„Kanárici“ boli v stredajšom dueli v Paraguaji na pokraji prehry. Ešte dvanásť minút pred koncom viedli domáci dvojgólovým rozdielom, zásahy Ricarda Oliveiru v 79. min a Daniho Alvesa v druhej minúte nadstaveného času zachránili Brazílii aspoň bod.

Zverencom trénera Carlosa Dungu patrí až 6. priečka so ziskom 9 bodov. Od ostatného brazílskeho triumfu v rámci kvalifikácie o postup na MS v Paraguaji uplynulo už takmer 31 rokov. Naposledy sa tak udialo ešte 16. júna 1985, Brazílčania uspeli 2:0 gólmi Waltera Casagrandeho a Zica.

Messi sa gólom podieľal na triumfe „Albicelestes“

Vôbec prvýkrát v tejto eliminácii ťahal za kratší koniec Ekvádor, ktorý neuspel v Kolumbii (1:3). Dvoma gólmi sa o to zaslúžil kanonier AC Miláno Carlos Bacca. Ekvádorčanov, ktorí majú na konte 13 bodov, predbehli na čele tabuľky o skóre hráči Uruguaja, ktorí doma zdolali výber Peru (1:0).

Hrdinom bol útočník už istého francúzskeho majstra Paríž St. Germain Edinson Cavani. Kormidelník „Los Charrúas“ Óscar Tabárez však líderskej pozícii nepripisuje veľký význam. „Nikto si nezapamätá, kto sa kvalifikoval ako prvý. Za prvenstvo v eliminácii nie sú žiadne tituly,“ cituje portál fourfourtwo.com slová 69-ročného rodáka z Montevidea.

Úradujúci vicemajstri sveta z Argentíny si doma poradili s Bolívijčanmi 2:0. Na treťom kvalifikačnom triumfe „Albicelestes“ v rade sa ešte v prvej polhodinke zápasu podieľali Gabriel Mercado a úspešne zrealizovaným pokutovým kopom aj úradujúci najlepší svetový futbalista Lionel Messi. Kontinentálni šampióni z Čile zvíťazili rozdielom triedy vo Venezuele (4:1). Po dva presné zásahy zaznamenali Mauricio Pinilla a Arturo Vidal.

Výsledky utorkových stretnutí 6. kola juhoamerickej časti kvalifikácie o postup na MS 2018: