Jarome Iginla pomohol Coloradu zdolať San Jose 4:3 po nájazdoch svojím 607. gólom v kariére.NEW YORK 25. februára (WebNoviny.sk) – Štvorzápasová víťazná séria hokejistov najlepšieho tímu doterajšieho priebehu základnej časti NHL sa skončila, Washington v stredu podľahol na vlastnom ľade Montrealu 3:4. Tomáš Fleischmann v 22. min vyhnal z domácej bránky Bradena Holtbyho, keď upravil už na 3:0 v prospech Canadiens. Jeho spoluhráč Alex Galchenyuk sa v dueli zaskvel dvoma gólmi.

Boston v záverečnej desaťminútovke proti Pittsburghu skóroval až trikrát a zvýraznil svoje víťazstvo (5:1). Slovenský obranca Zdeno Chára odohral vyše 23 minút a štatistiky si obohatil o jeden plusový bod. V bránke zažiaril 41 zákrokmi Tuuka Rask, v útoku dvojgólový Čech David Pastrňák.

„Spočiatku nám to nešlo, snažili sme sa, ale nehrali sme podľa predstáv. Asi za to mohla nervozita, to bude zrejme to správne slovo. Najmä v tretej tretine sme to však dobre zvládli. Aj keď si súper utvoril niekoľko šancí, nespanikárili sme. Premenili sme vlastné, z čoho rezultovalo spolu až skvelých päť gólov,“ rekapituloval Rask.

Jarome Iginla pomohol Coloradu zdolať San Jose 4:3 po nájazdoch svojím 607. gólom v kariére. Už iba jeden presný zásah ho delí od Dina Ciccarelliho figurujúceho na 17. priečke historického rebríčka kanonierov, za šestnástym Bobbym Hullom zaostáva ešte o tri zápisy.

Sumáre:

Washington – Montreal 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Góly: 26. Chimera (M. Johansson, Orpik), 53. Orlov (Orpik, Ovečkin), 58. Burakovsky (Galiev, Schmidt) – 10. Galchenyuk (Weise), 18. Gallagher (Pacioretty, A. Markov), 22. Fleischmann (Byron, Barberio), 33. Galchenyuk (Eller, A. Markov)

Boston – Pittsburgh 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly: 16. Pastrňák, 24. Pastrňák, 51. Hayes (Spooner, McQuaid), 55. L. Ferraro (Seidenberg), 56. Marchand (Krug, P. Bergeron) – 25. Kühnhackl (Sundqvist, Daley)
Zdeno Chára (Boston) 23:05 min, 2 strely, +1 bod

Colorado – San Jose 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 2:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 14. Matthias (Söderberg, Beauchemin), 46. Iginla (Barrie, Landeskog), 52. Landeskog (Bodnarchuk, MacKinnon), rozhodujúci sam. nájazd MacKinnon – 3. Spaling, 42. Burns (Hertl, P. Martin), 59. J. Ward (J. Thornton, Pavelski)

Anaheim – Buffalo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 24. Vatanen (Getzlaf, H. Lindholm)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.