Video: Detroit vytiahol pod strechu aj Billupsov dres

Chauncey Billups priviedol Pistons k ich poslednému titulu v roku 2004.AUBURN HILLS 12. februára (WebNoviny.sk) – Po Benovi Wallaceovi je Chauncey Billups ďalším bývalým basketbalistom Detroitu, ktorého dres – s jednotkou na chrbte – tento rok vytiahli pod strechu haly The Palace of Auburn Hills.

„Skutočne tomu nemôžem uveriť, že moje meno je už tam hore a nikto nebude môcť nosiť rovnaké číslo ako ja. Počas kariéry som sa snažil byť čo najlepším hráčom, ale toto nikdy nebol môj cieľ,“ citoval Denver Post 39-ročného bývalého výborného rozohrávača Billupsa, ktorý bol so spomenutým Wallaceom strojcom posledného úspechu Detroitu – majstrovského titulu v sezóne 2003/2004.

Odporúčame:

Video: Triumf Oklahomy zatienila smrť asistentovej manželky

Spoločne s Rasheedom Wallaceom, Richardom Hamiltonom a Tayshaunom Princeom tvorili zohrané kvinteto vedené koučom Larrym Brownom, na ktorom vo finále NBA senzačne 1:4 na zápasy stroskotali vtedajšie esá Shaquille O’Neal, Kobe Bryant, Karl Malone a Gary Payton zoskupené v tíme Los Angeles Lakers.

Billups si obliekal dres Pistons v rokoch 2002 – 2008 a krátko aj v sezóne 2013/2014, pôsobil tiež v Bostone, Toronte, Denveri, Minnesote, New Yorku a Los Angeles Clippers. V základnej časti absolvoval 1043 duelov s kariérnym priemerom 15,2 bodu a 5,4 asistencie na zápas. S Američanmi ovládol majstrovstvá sveta v Turecku 2010.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. februára 2016

Odporúčané články