Video: Disciplinárka UEFA rieši fanúšikov AEK Atény, hodili zápalnú fľašu do sektoru Ajaxu

394790_aek ateny ajax amsterdam fanusikovia 676x445.jpg

NYON 29. novembra (WebNoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) začala vyšetrovať kluby AEK Atény a Ajax Amsterdam za násilnosti fanúšikov v ich vzájomnom utorkovom súboji 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/2019.

Najviac v tomto stretnutí zarezonovala hodená zápalná fľaša do sektoru fanúšikov Ajaxu, ktorú mali na svedomí práve priaznivci AEK. Grécky klub čelí až šiestim obvinenia a funkcionári holandského Ajaxu budú musieť vysvetľovať dva prípady, ktoré sa UEFA nepáčili.

Gréckemu tímu hrozí uzavretie domáceho štadióna, no tento trest by si musel odpykať v niektorej z budúcich sezón, pretože s pohárovou Európou sa v tomto ročníku rozlúči duelom v portugalskom Lisabone a už teraz je isté, že AEK sa v jari nepredstaví v LM ani v Európskej lige.

Fanúšikovia Ajaxu môžu prísť o výjazd k súperovi v osemfinále LM, keďže UEFA rieši výtržnosti holandských priaznivcov aj v skoršom súboji v Lisabone. DK UEFA sa bude všetkými prípadmi zaoberať 13. decembra.

Viac k témam: AEK Atény, Ajax Amsterdam, Liga majstrov, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Disciplinárka UEFA rieši fanúšikov AEK Atény, hodili zápalnú fľašu do sektoru Ajaxu © SITA Všetky práva vyhradené.

29. novembra 2018

Odporúčané články