Toronto naplno bodovalo tretí raz po sebe.
NEW YORK 7. januára (WebNoviny.sk) – Ak by si mal ruský hokejový nováčik Artemij Panarin vybrať v NHL obľúbeného súpera, Pittsburgh by bol rozhodne vážnym kandidátom. Dvadsaťštyriročný krídelník Chicaga tomuto protivníkovi v utorok strelil na jeho ľade dva góly vrátane víťazného v predĺžení (3:2), o deň neskôr už v prostredí domáceho United Centers sa znova presadil dvakrát a zasa sa postaral aj o rozdielový zásah (3:1).

„Od začiatku sme vedeli, že ide o výnimočného hokejistu. Má za sebou pár veľkých zápasov aj dôležitých gólov. Som presvedčený, že ďalšie budú pribúdať postupom času, keď si ešte viac zvykne na život v USA,“ citoval server nhl.com Panarinovho hviezdneho spoluhráča z útoku Patricka Kana, ktorý v stredu asistoval pri Rusovom prvom góle a zaokrúhlil svoj tohtosezónny účet na šesťdesiat bodov (23+37).

Marián Hossa odohral za Chicago vyše 17 minút, štyrikrát neúspešne vystrelil a odsedel si jeden menší trest. Ďalší Slovák Richard Pánik nefiguruje v zápise o stretnutí, po jeho čerstvom prestupe z kanadského Toronta sa natiahol vízový proces. Práve jeho teraz už bývalý klub v stredu bez inkasovaného gólu zvíťazil v Anaheime (4:0) aj zásluhou obrancu Martina Marinčina, ktorý za 14:35 min na ľade dosiahol jeden plusový bod. Maple Leafs bodovali naplno tretí raz po sebe.

Sumáre:

Montreal – New Jersey 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 19. Pacioretty (Plekanec, Subban), 39. T. Mitchell (Byron) – 41. Henrique (Greene, Stempniak)

Chicago – Pittsburgh 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 16. Panarin (Anisimov, P. Kane), 49. Panarin, 59. Teräväinen – 28. Malkin (Kessel, Letang)
Marián Hossa (Chicago) 17:19 min, 4 strely, 2 tr. min

Anaheim – Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 9. Parenteau (Hunwick, Bozak), 28. Parenteau (J. van Riemsdyk, Bozak), 33. Kadri (Komarov, Polák), 43. Boyes (Phaneuf, Matthias)
Martin Marinčin (Toronto) 14:35 min, 1 strela, +1 bod

Colorado – St. Louis 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 5. Duchene, 27. M. Grigorenko (Iginla, Martinsen), 59. MacKinnon (Barrie, Holden), 65. Landeskog (J. Mitchell, Beauchemin) – 17. Tarasenko (Pietrangelo, Lehterä), 20. Backes (Tarasenko, P. Stastny), 21. Berglund

Vancouver – Carolina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Góly: 38. Bärtschi (Cracknell, Tanev), 48. Horvat (Bartkowski, Biega), 59. Horvat (Bärtschi, Vey) – 29. Liles (J. Staal), 52. J. Staal (Hanifin)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.