Video: Etebo je prvým Nigérijčanom s hetrikom na olympiáde

Na štyri presné zásahy do siete Japonska potreboval Oghenekaro Etebo päť streleckých pokusov.RIO DE JANEIRO 5. augusta (WebNoviny.sk) – Hviezdou prvého hracieho kola futbalového olympijského turnaja mužov v rámci Hier XXXI. olympiády je 20-ročný Nigérijčan Oghenekaro Etebo (nar. 9. novembra 1995). Hráč nováčika najvyššej portugalskej súťaže CD Feirense strelil vo štvrtkovom dueli B-skupiny proti Japonsku štyri góly a v divokej prestrelke prispel k triumfu „superorlov“ 5:4.

Etebo sa stal prvým hráčom svojej krajiny pod piatimi kruhmi, ktorý dokázal streliť hetrik, informoval server sports.yahoo.com. Mimochodom, na štyri presné zásahy do siete Japonska potreboval päť streleckých pokusov. V drese Nigérie hral od 73. min aj obranca AS Trenčín Kingsley Madu.

Ďalšie správy z olympijského futbalového turnaja:

Video: Olympiáda sa začala rekordným gólom Beckieovej

Na Solovú v Riu kričali ‚zika‘, bola to odveta za fotky

Video: Brazília s Neymarom na olympiáde senzačne zaváhala

Ďalšou zaujímavosťou tohto súboja je fakt, že nigérijskí hráči nastúpili na trávnik 30-tisícovej Areny da Amazonia iba 6 hodín po tom, čo pristáli v dejisku v srdci amazonského pralesa v Manause, keďže mali problémy s odletom. Spôsobil ho chaos na letisku v Atlante (mimochodom, mieste, kde Nigérijčania pred 20 rokmi získali zlaté olympijské medaily, pozn.), resp. nedostatočná koordinácia vedenia tímu pred odletom.

Napokon Nigérijčania dostali od americkej spoločnosti Delta Air Lines náhradné lietadlo a navyše – zdarma. „Toto lietadlo sa zvyčajne používa na prepravu tímov NBA, do USA sa vráti späť na palube s hráčmi amerického olympijského tímu v basketbale,“ uvádza AP. „Sám neviem, ako sme to dokázali. Jednoducho sme sa nechceli vzdať napriek tomu, že sme boli unavení. Oceňujem nášho bojovného ducha,“ cituje The Japan Times slová nigérijského kouča Samsona Siasiu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. augusta 2016

Odporúčané články