Video: Hossa mieri do šesťdesiatky, nazbieral už 1072 bodov

Chicago sa proti Edmontonu mohlo spoľahnúť na svojho brankára a prvú útočnú formáciu. Slovenský hokejista Marián Hossa si štatistiky vylepšil o tri asistencie.CHICAGO 18. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Marián Hossa sa v historickom poradí produktivity NHL vo štvrtok vyšvihol na 61. priečku. Tri asistencie proti Edmontonu znamenali pre 36-ročného útočníka Chicaga kanadské body s poradovými číslami 1070., 1071. a 1072.

Odpútal sa od Dava Taylora (1069) a v ceste do najlepšej šesťdesiatky mu stojí už iba Theo Fleury, ktorý pozbieral 1088 bodov. Marián Hossa v 1202 dueloch základnej časti nastrieľal 491 gólov a má na konte aj 581 asistencií, z toho v tejto sezóne 5+11. Je štvrtým najproduktívnejším aktívnym hráčom v NHL po Jaromírovi Jágrovi, Jaromovi Iginlovi a Joeovi Thorntonovi.

Odporúčame:

Video: Hossa trikrát asistoval, Gáborík s gólom a prihrávkou

Oporou Blackhawks je uprostred posledného mesiaca tohto kalendárneho roka Corey Crawford, ktorý je najlepším hokejovým brankárom v NHL. Vo štvrtok kryl všetkých 33 striel a dosiahol tretie čisté konto v posledných štyroch vystúpeniach Chicaga. Predtým 11. decembra zneškodnil 25 pokusov hráčov Winnipegu a o dva dni neskôr si museli nechať zájsť chuť aj strelci Vancouveru, ktorí na 30-ročného Kanaďana márne pálili tridsaťkrát.

„Momentálne som v pohode,“ neprekvapil svojím vyjadrením po štvrtkovom shutoute, piatom v sezóne a celkovo sedemnástom v kariére, rodák z Montrealu. „Som naplno sústredený, počas celého zápasu mám dobrý výhľad na puk a každý mi výrazne pomáha.“

Hra Blackhawks proti Edmontonu (4:0) sa pozdávala aj náročnému trénerovi Joelovi Quennevillovi. „Súperovi sme toho veľa nedovolili, čo je prvé kritérium hodnotenia výkonu nášho tímu. A v útoku sme si utvorili dostatok šancí,“ povedal.

Prvý útočný trojzáprah Marián Hossa, Jonathan Toews, Teuvo Teräväinen pozbieral deväť kanadských bodov, každý z jeho členov po tri. Za prvú hviezdu duelu (2+1) vyhlásili posledného menovaného, 21-ročného Fína. „Malý šikovný chlapec. Má rýchle nohy a výborne ovláda puk. Sotva niekto tuší, čo všetko dokáže. Na striedačke mu dookola prízvukujem, že ak chce dostať puk, musí si hľadať miesta, kde sa k nemu môže dostať,“ podotkol kapitán Toews, vo štvrtok druhá hviezda duelu za 1+2.

Teräväinen odštartoval sezónu vo formácii s Toewsom aj Hossom (vo štvrtok 0+3), ale Quenneville tento útok potom načas rozpustil. Odkedy je znova pokope, Helsinčan pozbieral sedem bodov v ôsmich zápasoch. „Je to pre nás len dobré. Samozrejme, nečakáme, že náš najproduktívnejší druhý útok skóruje v každom zápase. Potiahnuť musia aj iní,“ povedal Teräväinen. Vo štvrtok sa presadila napokon aj druhá lajna s lídrom bodovania NHL Patrickom Kanom, ktorý asistoval pri Panarinovom góle. Vyjadrenia sú z webu nhl.com.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. decembra 2015

Odporúčané články