Video: Japonec Kazujoši Miura prekonal svoj vlastný rekord

TOKYO 13. marca (WebNoviny.sk) – Japonský futbalista Kazujoši Miura v nedeľu prekonal svoj vlastný rekord a vo veku 50 rokov a 14 dní sa stal historicky najstarším strelcom gólu v japonskej J-League.

Odporúčame:
UEFA zrejme odstaví Aytekina, “pomohol” Barcelone k senzačnému obratu v Lige majstrov

Miura pôsobí v druhej najvyššej súťaži J-League 2 a v nedeľu rozhodol o víťazstve mužstva FC Jokohama nad Thespa Kusacu 1:0 . „Som rád, že som prispel k triumfu. Z dnešného zápasu mám dobrý pocit,“ uviedol po stretnutí Miura.

Honor najstaršieho strelca v elitnej súťaži J-League patrí Brazílčanovi Zicovi, ktorý skóroval v drese mužstva Kašima Antlers, keď mal 41 rokov, tri mesiace a 12 dní.

Miura sa prednedávnom stal aj najstarším futbalistom, ktorý kedy nastúpil v oficiálnom súťažnom zápase. V súboji FC Jokohama – V-Varen Nagasaki (1:1), ktorý sa uskutočnil 5. marca, „King Kazu“ odohral 54 minút vo veku 50 rokov a 7 dní.

Prekonal tým anglickú legendu Sira Stanleyho Mathewsa, ktorý si v roku 1965 obliekol dres tímu Stoke City proti FC Fulham vo veku 50 rokov a 5 dní. „Vo fyzickom veku som možno Matthewsa o pár dní na ihrisku zdolal, ale jeho štatistiky a kariéru nemám šancu dobehnúť,“ napísal vtedy Miura v tweete na portáli FIFA.

Znamenitý útočník Miura odohral 89 zápasov v reprezentačnom drese Japonska a strelil v nich 55 gólov. V 90. rokoch 20. storočia 14 gólmi vystrieľal „krajine vychádzajúceho slnka“ historický postup na záverečný turnaj MS 1998 do Francúzska. S reprezentáciou sa rozlúčil v roku 2000. Väčšinu klubovej kariéry odohral v Japonsku, ale krátko pôsobil aj v FC Janov, Diname Záhreb či FC Sydney.

Viac k témam: FC Jokohama, futbal, J-League, Kazujoši Miura, rekord, Thespa Kusacu
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Japonec Kazujoši Miura prekonal svoj vlastný rekord © SITA Všetky práva vyhradené.

13. marca 2017

Odporúčané články