Video: Llull spasil Real Madrid strelou z vlastnej polovice

Záver zápasu medzi Valenciou a Realom Madrid bol poriadne dramatický a o triumfe ‚bieleho baletu‘ rozhodol Sergio Llull strelou z hĺbky vlastnej polovice.VALENCIA 29. februára (WebNoviny.sk) – Stratosférická trojka či kam sa hrabe Stephen Curry. Basketbalové Španielsko vo veľkom oslavuje Sergia Llulla. Líder reprezentácie sa stal nečakaným hrdinom nedeľného šlágra 21. kola najvyššej súťaže vo Valencii, lebo strelou z hĺbky vlastnej polovice strhol víťazstvo na stranu Realu Madrid (95:94).

Do konca duelu zostávalo 1,3 sekundy, keď už 28-ročný basketbalista nemal pri rozohrávke spod vlastného koša čas špekulovať a okamžite po vhodení lopty do ihriska po jedinom driblingu vyslal ďalekonosný pokus, ktorý si na prekvapenie všetkých našiel cestu do koša.

„Neuveriteľné. Rešpekt fanúšikom Valencie, ale vždy chcem vyhrať,“ povedal pre RTVE úradujúci majster Európy a strieborný olympijský medailista z Londýna 2012. Domáci sa totiž práve 1,3 s pred koncom ujali vedenia 94:92 a vyzeralo to, že Real už nebude mať čas na poslednú akciu, čo však Llull vyvrátil.

Video: Víťazná strela Sergia Llulla

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. februára 2016

Odporúčané články