Video: Na zadržaných lodiach boli aj agenti SBU, oznámili Rusi a označili to za dôkaz ukrajinskej provokácie

394477_strelba kercsky prieliv. 676x385.jpg

MOSKVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Ukrajinská spravodajská služba SBU oznámila, že na ukrajinských lodiach zadržaných Ruskom pri Kryme boli aj príslušníci jej vojenskej kontrarozviedky.

SBU v utorkovom stanovisku uviedla, že v tom čase plnili úlohy pre ukrajinské námorníctvo v reakcii na „psychologický a fyzický tlak“ zo strany ruských špionážnych služieb. SBU bližšie informácie neposkytla, vyzvala však Rusko, aby s týmito aktivitami skončilo.

Ruská tajná služba FSB už v pondelok večer oznámila, že na palube zadržaných ukrajinských lodí boli aj agenti SBU, čo označila za dôkaz „provokácie“ zo strany Ukrajiny.

Obe krajiny na seba navzájom hádžu vinu po nedeľnom incidente v Kerčskom prielive, kde ruskí pohraničníci spustili paľbu na tri lode ukrajinského námorníctva a následne ich aj s posádkami zadržali. Táto eskalácia napätia medzi oboma znepriatelenými krajinami vyvolala medzinárodné znepokojenie.

МВС України спецзасобами отримало доступ до відео провокації -тарана російського прикордонного корабля „Дон“ українського?? судна. Перехоплене відео знято російськими, чутні команди – це піде доказом в міжнародний суд!
Агресія! Гуртуемось та очікуємо реакції дружніх країн! pic.twitter.com/f0e9hFB1BT
— Arsen Avakov (@AvakovArsen) 25. novembra 2018

Viac k témam: Azovské more, Čierne more, Kerčský prieliv, Krym
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Na zadržaných lodiach boli aj agenti SBU, oznámili Rusi a označili to za dôkaz ukrajinskej provokácie © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články