Video: Ostapenková hodila raketu do podávača loptičiek

Naomi Broaydová si v Aucklande nevymohla diskvalifikáciu súperky.AUCKLAND 6. januára (WebNoviny.sk) – Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková sa v stredu na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande ledva vyhla diskvalifikácii v osemfinálovom 2. kole, napokon prehrala s Britkou Naomi Broadyovou „normálnym“ spôsobom tesne 6:4, 6:7 (4), 5:7.

Sporná situácia sa udiala za stavu 2:3 na body z pohľadu Ostapenkovej v tajbrejku druhého setu. Lotyška bola ďaleko od víťazného úderu Britky a pod vplyvom frustrácie inštinktívne hodila smerom k unikajúcej loptičke raketu. Pracovný nástroj zasiahol jedného zo zberačov loptičiek do ramena. Ostapenková mu hneď adresovala zľaknuté ospravedlnenie a Broadyová okamžite začala žiadať maximálny trest.

Domáci empjarový arbiter Blaze Trifunovski vypočul mladíka a skonštatoval, že to bola nehoda. Britka protestovala so slzami v očiach, privolaný supervisor Tony Cho však rozhodol, že duel bude pokračovať. Hráčky si po zápase podali ruky, ale rozprúdila sa medzi nimi výmena názorov a pri odchode z dvorca ich museli preventívne rozdeliť.

„Bolo značne jasné, že tú raketu zámerne hodila. Trafila zberača a mali ju diskvalifikovať,“ nebrala Broadyová tvrdenia o náhodnom vykĺznutí rakety zo spotenej ruky. Video z celej situácie je na webe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. januára 2016

Odporúčané články