Video: Peter Sagan predviedol jazdu na zadnom kolese

Sedemnástu etapu 103. ročníka Tour de France vyhral Rus Ilnur Zakarin, aktívny bol aj slovenský cyklista Peter Sagan.BERN 20. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan v cieli sedemnástej etapy 103. ročníka Tour de France predviedol jazdu na zadnom kolese. Do cieľa prišiel síce na 70. mieste so stratou vyše 29 minút na víťazného Ilnura Zakarina, ale svoj hlavný cieľ do bodky naplnil.

VŠETKO O TOUR DE FRANCE

Viac zo 17. etapy Tour de France:

Video: Peter Sagan vyhral rýchlostnú prémiu, etapu Zakarin

Dvadsaťšesťročný Žilinčan bol poriadne aktívny a od úvodných kilometrov sa zaradil k cyklistom v úniku, ktorých bolo spočiatku jedenásť. Na 72,5 km sa ocitol po boku svojho tímového kolegu Poliaka Rafala Majku ako druhý na vrchole stúpania tretej kategórie na Côte de Saanenmöser (dĺžka 6,6 km, sklon terénu 4,8%) a pripísal si bod do hodnotenie vrchárskej súťaže. Majka zvíťazil aj na druhej horskej prémii na 105. km na Col des Mosses (6,4 km, 4,4%), ale Sagan, ktorý mu v tejto etape evidentne pomáhal, zabral opäť o čosi neskôr.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo 17. etapy Tour de France

Stal sa víťazom rýchlostnej prémie v Martigny na 150. km, získal ďalších 20 bodov do súťaže o zelený dres a dovedna ich má už 425. Slovenský suverén má na čele bodovacej súťaže už 197-bodový náskok pred Marcelom Kittelom (pôvodne druhý Mark Cavendish odstúpil z pretekov) a matematicky ho už nemôže nikto dostihnúť. Dovedna sa v zostávajúcich štyroch etapách bude dať získať 170 bodov. Už len ťažký pád alebo iná náhla indispozícia počas alpských etáp ho môže pripraviť o piaty triumf v súťaži o zelený dres v sérii.

C'est qui le patron ? / Who's the boss? #TDF2016 @petosagan @Green__Jersey @SkodaFrance #GreenJersey pic.twitter.com/IkzG8ctKtV— Le Tour de France (@LeTour) 20. júla 2016

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. júla 2016

Odporúčané články