Video: Pri behu v Pamplone nabral býk na rohy Američana

Predstaviteľ nemocnice v Pamplone uviedol, že Američana zasiahol býk rohmi do ľavej dolnej končatiny.Pamplona 13. júla (WebNoviny.sk) – Mladého Američana nabral na rohy býk a ďalší štyria ľudia utrpeli iné zranenia pri dnešnom predposlednom behu s býkmi, ktorý sa v uliciach severošpanielskej Pamplony koná pri príležitosti sviatku patróna mesta, svätého Fermína.

Predstaviteľ nemocnice v Pamplone uviedol, že Američana zasiahol býk rohmi do ľavej dolnej končatiny. Ďalší štyria ľudia boli prevezení do nemocnice s pomliaždeninami a odreninami. Na 850 metrov dlhú trať kľukatými uličkami Pamplony sa dnes vydalo vyše 1000 bežcov, ktorí ju absolvovali za približne dve minúty.

Deväťdňová fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya Slnko aj vychádza z roku 1926. Vďaka nemu do Pamplony na sviatok sv. Fermína zavítajú každoročne tisíce zahraničných turistov.

Každý rok sa počas behu s býkmi uličkami Pamplony zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s pol tony vážiacimi býkmi vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016

Odporúčané články