Video: Pri rukojemníckej dráme v Sydney zomreli dvaja ľudia

Svedkovia uviedli, že z miesta zaznelo päť výstrelov a strelec údajne používal útočnú pušku typu AK-47. Sydney 7. marca (WebNoviny.sk) – Jeden muž zahynul a ďalší dvaja utrpeli zranenia pri dnešnej streľbe v priemyselnej zóne Ingleburn na juhozápadnom okraji austrálskeho mesta Sydney.

O život po približne sedemhodinovej rukojemníckej dráme prišiel aj samotný útočník, ktorý sa skrýval v jednej z budov. Polícia zároveň oslobodila všetky tri osoby – dvoch mužov a jednu ženu -, ktoré držal ako rukojemníkov.

Obeťou streľby, ktorú polícii nahlásili svedkovia okolo 10.45 h miestneho času (0.45 h SEČ), je 43-ročný Michael „Mick“ Bassal. Zranenia údajne utrpeli jeho dvaja bratia, ktorých previezli do nemocnice Liverpool Hospital, uviedla austrálska televízna stanica News 7.

Svedkovia uviedli, že z miesta zaznelo päť výstrelov a strelec údajne používal útočnú pušku typu AK-47. Polícia v súvislosti s incidentom zatkla aj ďalšieho muža: dôvodom podľa jej slov bolo, že jej „bránil“ pri vyšetrovaní. Na mieste počas operácie zasahovalo aj približne desať sanitiek a minimálne dva vrtuľníky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2016

Odporúčané články