Parížsky klub zvíťazil nad FC Chelsea na jej trávniku 2:1 a v kombinácii s rovnakým domácim úspechom s prehľadom postúpili do štvrťfinále.

LONDÝN 9. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti parížskeho klubu Saint Germain zvíťazili aj v stredajšom odvetnom stretnutí osemfinále Ligy majstrov nad FC Chelsea na jej trávniku 2:1 a v kombinácii s rovnakým domácim úspechom s prehľadom postúpili do štvrťfinále.

Skóre duelu na Stamford Bridge otvoril 20-ročný hosťujúci Adrien Rabiot, ktorý zužitkoval prihrávku od Zlatana Ibrahimoviča. Domáci Diego Costa v 27. min po peknej zasekávačke vnútri šestnástky vyrovnal, ale spomenutý kanonier Ibrahimovič v 67. min spečatil postup francúzskeho majstra do osmičky najlepších tímov „starého kontinentu“.

Odporúčame:

Z rovnakého víťazstva vonku 2:1 sa v stredu tešili aj futbalisti Benficy Lisabon, a to v Petrohrade proti Zenitu. Nadviazali na domáci úspech v prvom zápase v Portugalsku (1:0) a prenikli do štvrťfinále. Po bezgólovom prvom polčase sa v 69. min presadil Hulk, ale domáci neudržali náskok, ktorý by im zaručil aspoň predĺženie. O šestnásť minút neskôr sa hosťujúci Gaitán dostal k odrazenej strele a pohodlne zakončil do prázdnej bránky – 1:1. Stav stretnutia uzavrel v nadstavenom čase striedajúci Anderson Talisca. „Očakával som naše dnešné víťazstvo. Je skutočne zaslúžené, hrali sme veľmi dobre,“ povedal tréner Rui Vitória.

Žreb štvrťfinále LM sa uskutoční v piatok 18. marca, okrem PSG a Benficy sa doň už prebojovali aj španielsky Real Madrid a nemecký VfL Wolfsburg. Finále najprestížnejšej kontinentálnej klubovej súťaže 2015/2016 sa uskutoční 28. mája na milánskom San Sire, prvenstvo obhajuje FC Barcelona.

FC Chelsea (Angl.) – Paríž St. Germain (Fr.) 1:2 (1:1) – prvý zápas: 1:2, do štvrťfinále postúpil Paríž St. Germain
Góly:
27. Diego Costa – 16. Rabiot, 67. Ibrahimovič, ŽK: 45. Fábregas, 53. Mikel, 90. Ivanovič – 35. Rabiot, 41. Thiago Motta, 86. Matuidi, rozhodoval: Felix Brych (Nem.)

Zostavy:
Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Ivanovič, G. Cahill, Kenedy – Mikel, Fábregas – Pedro Rodríguez, Willian, E. Hazard (77. Oscar) – Diego Costa (60. Bertrand Traoré)
PSG: Trapp – Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell – Rabiot, Thiago Motta, Matuidi (87. Van der Wiel) – Di María (82. Cavani), Ibrahimovič, Lucas Moura (77. Pastore)

Zenit Petrohrad (Rus.) – Benfica Lisabon (Portug.) 1:2 (0:0) – prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpila Benfica Lisabon
Góly: 69. Hulk – 85. Gaitán, 90.+ Talisca, ŽK: 90.+ Hulk – 36. K. Mitroglou, 49. Pizzi, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

Zostavy:
Zenit Petrohrad: Lodygin – Aňukov (59. Smolnikov), Lombaerts, Neto, Žirkov – Maurício (82. Jusupov), Witsel – Hulk, Danny, Kokorin (59. Šatov) – Dziuba
Benfica Lisabon: Ederson – Semedo, Eliseu, Nilsson-Lindelof, Fejsa – Renato Sanches, Pizzi (73. Salvio), Gaitán, Samaris – Jonas (90.+ Talisca), K. Mitroglou (67. R. Jiménez)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.