Záverečnú etapu na pretekoch Okolo Kalifornie vyhral Mark Cavendish, slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na druhom mieste.SACRAMENTO 23. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan (Tinkoff) skončil na druhom mieste v poslednej ôsmej etape pretekov Okolo Kalifornie, ktorá merala 136,5 km a mala štart aj cieľ v Sacramente. Sagan v záverečnom špurte nestačil na Brita Marka Cavendisha z tímu Dimension Data. Tretí skončil Nór Alexander Kristoff (Kaťuša).

Sagan vyhral v práve skončenom ročníku pretekov Okolo Kalifornie dve etapy a dvakrát skončil druhý. Zároveň suverénne ovládol bodovaciu súťaž, zelený dres nosil na sebe takmer počas celých pretekov. Celkovým víťazom sa stal Francúz Julian Alaphilippe (Etixx – Quick-Step) pred Austrálčanom Rohanom Dennisom (BMC Racing) a ďalším jazdcom BMC Američanom Brentom Bookwalterom.

Peter Sagan na podujatí Okolo Kalifornie obhajoval celkové víťazstvo, ale podľa jeho slov už pred pretekmi tohtoročný náročnejší profil mu reálne nedával šance zopakovať tento úspech. Preto sa chcel zamerať na víťazné koncovky niektorých etáp. Hneď prvá mu vyšla na sto percent a neskôr aj štvrtá. Sagan od roku 2010 nazbieral už 15 víťazných etáp na Okolo Kalifornie.