Video: Šampanské a aj prekvapenie od šéfov tímu Bora-Hansgrohe, oslava Saganovho historického titulu bola náročná

353354_sagan 1 640x420.jpg

BERGEN 25. septembra (WebNoviny.sk) – Juraj Sagan prišiel do cieľa cyklistických pretekov s hromadným štartom v Bergene s odstupom 2:32 min na 46. mieste a keď prešiel cieľovou čiarou, netušil, kto je majstrom sveta. Až keď uvidel v cieli na tabuli svietiť najvyššie meno brata Petra, mohol sa začať tešiť. Na historicky treťom titule majstra sveta Petra Sagana v neprerušenej sérii mal veľký podiel.

Zmenili históriu

„Nuž čo, zmenili sme históriu. Všetci. Každý z nás má na tom nejaký podiel, teším sa, že som bol pri tom. Dohodli sme sa, že budeme celý deň jazdiť pri Petrovi. Po štarte mali byť pri ňom viac ostatní chalani z tímu, ja som sa mal pohybovať v jeho blízkosti najmä v závere. Všetko klaplo, ako sme to naplánovali,“ uviedol Juraj Sagan v rozhovore pre denník Pravda.

Odporúčame:
Video: Fantastický Sagan prepísal históriu, je tretíkrát za sebou majstrom sveta (aktualizované)

Prvá časť osláv veľkého úspechu sa konala priamo v cieľovom priestore a na námestí, kde Saganovci prijali nespočetne veľa gratulácií. Neskôr sa úspešná výprava presunula do hotela 30 km od Bergenu, kde oslavy pokračovali v tradičnom tóne. „Boli náročné a dlhé, ako preteky v Bergene. Oslavovali sme do štvrtej rána, v hoteli, kde sme boli počas šampionátu ubytovaní. Padlo dosť fliaš šampanského. Bol tam celý tím, aj členovia fanklubu. Nechýbali ani šéfovia nášho tímu Bora-Hansgrohe a potešili nás, oznámili, že tieto oslavy zatiahnu,“ informoval Juraj Sagan.

Stále je rovnaký

Na otázku, čo si najviac na bratovi cení, J. Sagan odpovedal: „Úprimnosť a ľudskosť. Na rodinu a kamarátov nedá dopustiť. Zostal úplne normálny. Má tri tituly majstra sveta a nezmenil sa, stále je rovnaký, ako keď začínal. Pe mňa zostáva najmä skvelý brat a kamarát v jednej osobe.“

Peter Sagan po MS ukončil sezónu a jeho starší brat rovnako. „Aj ja už mám fajront. Čaká ma teraz chvíľu oddych a dovolenka,“ dodal Juraj Sagan pre Pravdu.

Viac k témam: Bergen, cyklistika, Juraj Sagan
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Šampanské a aj prekvapenie od šéfov tímu Bora-Hansgrohe, oslava Saganovho historického titulu bola náročná © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2017

Odporúčané články