‚Belasí‘ odohrali sobotňajší zápas Kontinentálnej hokejovej ligy v špeciálnych dresoch.BRATISLAVA 26. decembra (WebNoviny.sk) – HC Slovan Bratislava vo svojom sobotnom podvečernom poslednom domácom vystúpení v tomto kalendárnom roku v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) zdolal ruské Torpedo Nižnij Novgorod 3:0.

Odporúčame:

KHL zmenila začiatky dvoch zápasov Slovana

Víťazný gól strelil už v 4. min Lukáš Kašpar, poistku pridal v 29. min Cam Barker. Domáci si zásahy rozložili rovnomerne, dali po jednom v každej tretine. V tretej sa v 56. min presadil Pavol Skalický. Rovnako ako pri utorkovom triumfe nad minským Dinamom 4:2 rozhodujúcou mierou k úspechu zverencov Miloša Říhu prispeli využité presilové hry. Bratislavčania boli efektívni, hostia ich prestrieľali 30 ku 20, brankár Barry Brust si však udržal čisté konto.

Slovan rok 2015 uzavrie dvojicou zápasov „na ceste”. V pondelok 28. decembra sa o 17.00 h predstaví na ľade Neftechimika Nižnekamsk, v stredu 30. 12. od 15.00 h bude hrať na klzisku Traktora Čeľabinsk. Do vlastnej Slovnaft Areny, ktorá bola v sobotu opäť vypredaná (10 055 divákov), sa „belasí” vrátia v stredu 6. januára v súboji proti fínskemu Jokeritu Helsinki.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – sobota:

HC Slovan Bratislava – Torpedo Nižnij Novgorod 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Kašpar (Viedenský, Barker), 29. Barker, 56. Skalický
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: T. Surový (Slovan) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Olenin – Kučava, Novikov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Švarný, Starosta, Sersen, V. Mihálik, L. Kozák – Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Leblanc, T. Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, D. Skokan
Torpedo: Aľapkin (od 29. Proskuriakov) – Jegoršev, Aľajev, Pepeľajev, M. Osipov, Kirill Koľcov, Piganovič, Sergienko – Galuzin, Mozer, A. Sopin – Daugaviňš, D. Siomin, Žerdev – Ashton, C. Klingberg, S. Kosticyn – Iljin, A. Potapov, V. Kuľomin

Domáci sa ujali vedenia už v 4. min, keď Kašpar v presilovej hre prestrelil brankára Aľapkina – 1:0. Počas prvej tretiny sa na trestnú lavicu posadili až štyria Bratislavčania, hostia mali v početných výhodách viacero príležitostí. Vyznamenal sa však gólman Brust, predovšetkým pri dorážke D. Siomina v polovici úvodného dejstva. V jeho závere unikol Viedenský, ale Aľapkin včas vykorčuľoval a znemožnil mu zakončiť. Potom dobrú šancu nepremenil L. Nagy. Slovan do prestávky ohrozil bránku súpera iba dva razy, zatiaľ čo Torpedo jedenásťkrát.

V prostrednej dvadsaťminútovke sa naďalej vylučovalo, no „belasí” sa ubránili aj pri treste Starostu. Naopak, opäť zužitkovali vlastnú presilovku. Barker v 29. min od modrej čiary prepálil Aľapkina – 2:0. Druhý inkasovaný zásah zo štyroch pokusov primäl Nižnij Novgorod ku zmene medzi tromi žrďami, kam zamieril Proskuriakov. Ten v 35. min zachránil pri zakončení Jegliča. Minútu a 37 sekúnd pred koncom druhej tretiny Tičar naservíroval puk L. Nagyovi, ale Proskuriakov odolal. Pokračovala strelecká prevaha Torpeda (10:21 z pohľadu Slovana).

V treťom dejstve si Bratislavčania postrážili náskok a do tabuľky Západnej konferencie KHL si pripísali ďalšie tri body. V 52. min nekrytý V. Nedorost švihom z ľavého kruhu trafil rameno gólmana Nižného Novgorodu. O štyri minúty neskôr unikol Skalický a prekonal Proskuriakova – 3:0. Ako prvý v tomto stretnutí sa presadil v rovnovážnom počte hráčov na ľade. Viac zásahov už nepadlo, hokejisti s fanúšikmi Slovana si teda mohli vychutnať pokojný záver úspešného sviatočného duelu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.