Dva góly Slovana Bratislava v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) strelil Václav Nedorost, po jednom pridali Rok Tičar a Lukáš Kašpar.BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava uspeli v stredajšom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v domácom prostredí zdolali tím Jokerit Helsinki 4:2. Pre Slovan je to už šiesty triumf v sérii, vyrovnal svoju rekordnú sériu šiestich víťazstiev z novembra.

Obrazom: „Belasí“ vyhrali nad „žolíkmi“ 4:2

Zverenci trénera Miloša Říhu dvakrát prišli o najtesnejšie vedenie, keď na gól V. Nedorosta odpovedal Jaakola a Tičarov presný zásah „zmazal“ Todd. O troch bodoch pre Slovan rozhodol v 47. minúte V. Nedorost svojim ôsmim gólom v sezóne. Bodku za duelom dal pri power-play hostí Kašpar.

V aktuálnej sezóne KHL nazbierali Bratislavčania v 48 zápasoch 70 bodov a v tabuľke Západnej konferencie im patrí 8. miesto. Najbližšie sa Slovan predstaví v Moskve proti Spartaku v pondelok 11. januára, doma bude hrať opäť v sobotu 16. januára, o 17.30 h privíta Viťaz Podoľsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) – streda:

HC Slovan Bratislava – Jokerit Helsinki 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 6. V. Nedorost (Kašpar, Viedenský), 35. Tičar (Sersen), 47. V. Nedorost (Kundrátek), 60. Kašpar (Starosta) – 33. Jaakola, 45. Todd (Regin)
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Naumov – Golovľov, Lazarev (všetci Rus.), 10 055 divákov (vypredané)

Zostavy:
Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Starosta, Švarný, Sersen, Mihálik, L. Kozák – Viedenský, V. Nedorost, L. Kašpar – Jeglič, Tičar, M. Tvrdoň – Bartovič, T. Surový, Miklík – Skalický, Lušňák, D. Skokan
Jokerit: H. Karlsson – P. Larsen, Jesper B. Jensen, Lajunen, Jaakola, Todd, Ohtamaa – Kozun, Regin, Joensuu – Jormakka, Tim Kennedy, Pelletier – Aaltonen, N. Kapanen, Sallinen – Rita, Wirtanen, Talaja

V úvode mali obaja súperi výhodu presilovky, no ani jeden z nich ju nevyužil. V 6. minúte už v rovnovážnom stave Kašpar spoza bránky našiel voľného Nedorosta a ten otvoril skóre – 1:0. Hostia potom na vyrovnanie nevyužili hneď niekoľko početných výhod, brankár Brust predviedol pár pekných zákrokov.

V druhej časti sa favorizovaný Jokerit snažil o vyrovnanie a jeho tlak rástol. Slovanu sa v úvode 33. minúty nepodarilo niekoľkokrát vyhodiť puk z obranného pásma a aktivita hostí vyústila v gól na 1:1, puku sa pritom ako posledný dotkol Lušňák. Už o dve minúty neskôr však Sersen tvrdo vystrelil od modrej čiary, puk sa od zadného mantinelu odrazil pred odkrytú bránku súpera a Tičar poslal Slovan do vedenia – 2:1. Ešte pred druhou sirénou v úniku trafil Jeglič žŕdku.

V úvode tretej dvadsaťminútovky sa hosťom opäť podarilo vymazať najtesnejší náskok domácich, keď Todd z prvej prekonal Brusta – 2:2. O dve minúty neskôr napriahol spoza ľavého kruhu V. Nedorost a prekonal H. Karlssona – 3:2. Vzápätí arbitri neuznali pokus Kašpara ako gólový, počas štvorminútovej presilovky potom previedol Brust pár skvelých zákrokov. Gólovú bodku za duelom dal pri power-play súpera Kašpar – 4:2.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.