Pittsburgh v piatom finále Východnej konferencie NHL neudržal náskok a v utorok bude na ľade Tampy Bay za nepriaznivého stavu v sérii 2:3 odvracať možný koniec sezóny.PITTSBURGH 23. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Pittsburghu neudržali dvojgólový náskok z úvodu druhej ani jednogólový v tretej tretine a prehrali s Tampou Bay 3:4 po predĺžení v nedeľňajšom piatom zápase finále Východnej konferencie NHL. V utorok na ľade Lightning budú za nepriaznivého stavu v sérii 2:3 odvracať možný koniec sezóny.

Finále Východnej konferencie NHL:

1. zápas: Video: Tampa zvíťazila u ‚tučniakov‘, prišla však o Bishopa

2. zápas: Video: Pittsburgh vyrovnal sériu proti Tampe, hrdinom Crosby

3. zápas: Video: Vasilevskij čaroval, Tampa však Pittsburghu podľahla

4. zápas: Video: Tampa vyrovnala finálovú sériu s Pittsburghom

Pre „tučniakov“ sa duel vyvíjal priaznivo, obranca Brian Dumoulin si 0,7 s pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky otvoril strelecký účet v play-off v kariére a dostal ich na koňa. A keď z druhej tretiny uplynulo iba 90 sekúnd a Patric Hörnqvist zvýšil na 2:0, domáci boli ešte pevnejšie v sedle. Lenže potom v rozpätí 1:10 min inkasovali až dvakrát a začínalo sa odznova.

Chris Kunitz v 40. min síce znova naklonil misky váh na stranu Pittsburghu, v 57. min sa však Nikita Kučerov svojím druhým gólom v zápase a celkovo už jedenástym vo vyraďovacej fáze postaral o vyrovnanie. A v predĺžení stačilo hosťom iba 53 sekúnd, aby zásluhou Tylera Johnsona strhli víťazstvo na svoju stranu.

Tampa Bay Lightning sa vlani prebojovali až do finále NHL, kde nestačili na Chicago. Stanleyho pohár získali jediný raz už v roku 2004. Pittsburgh Penguins sú dosiaľ trojnásobní víťazi najcennejšej hokejovej trofeje na klubovej úrovni (1991, 1992, 2009).

Play-off NHL – konferenčné finále – piaty zápas
– hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Pittsburgh – Tampa Bay 3:4 po predĺžení (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1) – stav série 2:3
Góly: 20. Dumoulin (Rust, Kunitz), 22. Hörnqvist (Hagelin, Määttä), 40. Kunitz (Malkin) – 34. Killorn (Šustr), 35. Kučerov (Namestnikov), 57. Kučerov (T. Johnson, Palát), 61. T. Johnson (Garrison, Kučerov)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.