‚Blesky‘ sa napriek vedeniu 4:0 pohrali s nervami vlastných fanúšikov, keďže Penguins v 54. min znížili na 3:4. TAMPA 21. mája (WebNoviny.sk) – Otvárací zásah už v 27. sekunde, štvorgólový náskok po dvoch tretinách a napokon víťazstvo 4:3 – hokejisti Tampy Bay vyrovnali stav finálovej série Východnej konferencie NHL s Pittsburghom na 2:2. „Chceli sme dobre odštartovať. Samozrejme pomôže, keď skórujete hneď počas prvého striedania. Tím to nakopne,“ povedal útočník Ryan Callahan, ktorý je od piatka druhým najrýchlejším strelcom gólu v dejinách Lightning v rámci play-off.

Skôr než 31-ročný krídelník sa presadil Adam Hall ešte v roku 2011, keď rovnako v konferenčnom finále skóroval vtedy proti Bostonu už v 13. sekunde. „Blesky“ sa napriek vedeniu 4:0 pohrali s nervami vlastných fanúšikov, keďže Penguins v 54. min znížili na 3:4. „Nezáleží na tom, ako sme sa dopracovali k víťazstvu a vyrovnaniu série, aj keď sme 18 000 ľuďom zvýšili tepovú frekvenciu. Či som si myslel, že gól Tylera Johnsona na 4:0 bude napokon víťazný? To nie,“ priznal tréner Jon Cooper.

Namiesto Matta Murrayho sa do hosťujúcej bránky postavil pred záverečnou dvadsaťminútovkou Marc-André Fleury. Bol to jeho prvý zápas od 31. marca, mimo súťažného diania bol pre otras mozgu. Počas obnovenej premiéry pochytal všetkých sedem striel a jeho tím vyhral záverečnú časť hry 3:0. „V tejto lige neexistuje bezpečný náskok. Sme schopní predviesť veľké veci, ale treba mať správne nastavené myslenie. Videli ste to v tretej tretine,“ pripomenul obranca Kris Letang.

Play-off NHL – konferenčné finále – piatok – štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Tampa Bay – Pittsburgh 4:3 (2:0, 2:0, 0:3) – stav série 2:2
Góly: 1. Callahan (Hedman, J.T. Brown), 15. Šustr (Kučerov, Killorn), 35. Drouin (Palát, Hedman), 38. T. Johnson (Kučerov, Killorn) – 42. Kessel (Bonino, Dumoulin), 52. Malkin (I. Cole), 54. Kunitz (Schultz, Sheary)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.