Skvelá séria víťazstiev hráčov Floridy sa zastavila v pondelok na čísle 12 vo Vancouveri.NEW YORK 12. januára (WebNoviny.sk) – Útočník Detroitu Tomáš Tatar skóroval v druhom zápase v rade v zámorskej NHL, ale tentoraz sa z víťazstva netešil. Slovenská konfrontácia na ľade Los Angeles sa skončila triumfom domácich „kráľov“ nad „červenými krídlami“ 4:2, čiže Mariána Gáboríka nad Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom. Gáborík počas 12:42 min na ľade nevystrelil na bránku, zatiaľ čo Tatarov gól stál za to. Slovenský krídelník v 16. min otvoril skóre, keď šikovne tečoval strelu Darrena Helma tak, že puk skončil v pravom rohu bránku Jonathana Quicka. Tatar má zo 43 zápasov 14 gólov a 13 asistencií a je najproduktívnejším Slovákom v tejto sezóne NHL. Jeho spoluhráč Jurčo strávil ako člen štvrtého útoku na ľade necelých 10 minút a raz vystrelil.

Zdeno Chára asistoval pri jedinom góle Bostonu na ľade New Yorku Rangers, ale na body to nestačilo. Slovenský kapitán Bruins (na ľade strávil vyše 25 minút) si pripísal 17. asistenciu a celkovo 22. bod v sezóne a predĺžil sériu zápasov, v ktorých bodoval, na tri. Rangers až na štrnásty pokus zvíťazili v zápase, v ktorom po dvoch tretinách prehrávali. Víťazný gól strelil Jesper Fast 1:42 min pred naplnením 60. min. Rangers si napravili chuť po predchádzajúcom domácom zaváhaní, keď pár sekúnd pred treťou sirénou viedli nad Washingtonom 3:2, ale napokon podľahli 3:4 po predĺžení. „V tretej tretine sme zvýšili intenzitu, odviedli sme dobrú robotu a na konci sme boli odmenení. Je to pekné vzhľadom na to, čo sa stalo na konci predchádzajúceho zápasu,“ uviedol brankár Rangers Henrik Lundqvist, ktorý pochytal 32 z 33 pokusov hostí.

Skvelá séria víťazstiev hráčov Floridy sa zastavila v pondelok na čísle 12 vo Vancouveri. Domáci zvíťazili 3:2 po predĺžení, hoci nabudení hostia viedli po prvej tretine 2:0. Domáci obrat režírovali švédske dvojičky Sedinovci – Daniel strelil dva góly vrátane víťazného v predĺžení a Henrik mu dvakrát prihral. Na víťaznom góle má svoj podiel aj legendárny Jaromír Jágr, ale negatívny. V tretej minúte predĺženia Jágr hákoval Emersona Etema a musel na trestnú lavicu. Presilovku štyroch proti trom využili majstri podobných situácií Sedinovci a Daniel sa 346. gólom v kariére NHL vyrovnal slávnemu krajanovi a zároveň predchodcovi v drese Canucks Markusovi Näslundovi.

Pondelové sumáre NHL:

New York Rangers – Boston 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 41. Brassard (Zuccarello, McDonagh), 59. Fast (Yandle, Klein) – 30. J. Hayes (Spooner, CHÁRA)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:13 min, 2 strely, 1 asistencia, 1 plusový bod

Calgary – San Jose 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Góly: 14. Monahan (Ferland, Gaudreau), 32. Wideman (Gaudreau, Giordano), 32. S. Bennett (Backlund, Brodie), 57. Ferland (Backlund, Hamilton) – 6. J. Thornton (Pavelski), 10. Donskoi (Dillon, Tierney), 22. Couture, 46. Burns (Marleau, J. Thornton), 51. J. Ward (Burns)

Los Angeles – Detroit 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 3. Toffoli (Kopitar, Lucic), 37. Kopitar (Muzzin, Lucic), 42. Martinez (Doughty, Kopitar), 60. King (Kopitar, Doughty) – 16. TATAR (Helm, Daciuk), 19. Marčenko (Helm, Daciuk)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 12:42 min, 1 mínusový bod – Tomáš Tatar odohral 17:40 min, 1 gól, 1 strela, 2 trestné minúty, 1 plusový bod, 1 zblokovaná strela, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 9:50 min, 1 strela

Vancouver – Florida 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 26. D. Sedin (H. Sedin, Vrbata), 58. Virtanen (Bärtschi, Horvat), 63. D. Sedin (H. Sedin, Edler) – 2. J. Jokinen (R. Smith), 20. Huberdeau (Barkov, Jágr)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.