Jednu asistenciu si pripísal aj domáci veterán Jaromír Jágr a ako tradične, nezostalo to bez odozvy s nádychom histórie.
PHILADELPHIA 8. marca (WebNoviny.sk) – Iba obrancovia Zdeno Chára a Martin Marinčin sa predstavili spomedzi slovenských hokejistov v pondelkových zápasoch NHL, ale do tabuľky produktivity sa nezapísali. Chára sa tešil z víťazstva, keď Boston v divokom zápase zdolal Floridu na jej ľade 5:4 po predĺžení, hoci po prvej tretine viedol 4:1. Víťazný gól hostí strelila čerstvá posila z New Jersey Lee Stempniak a Tuukka Rask zaznamenal 47 úspešných zákrokov. Kapitán Chára prispel k víťazstvu svojho tímu 2 strelami a 3 zblokovanými strelami počas vyše 25 minút na ľade.

Jednu asistenciu si pripísal aj domáci veterán Jaromír Jágr a ako tradične, nezostalo to bez historickej odozvy. Podľa webu NHL zaznamenal svoj 1851. bod kariéry v NHL a osamostatnil sa na tretej pozícii historických tabuliek v počte bodov pred Gordiem Howom. Na čele je nedostižný Wayne Gretzky (2857) a druhý Mark Messier (1887). Štyridsaťštyriročný český útočník odohral 1613. zápas v základnej časti NHL, čím sa dostal na deviate miesto histórie pred Raya Bourquea. Debut v NHL zaznamenal 5. októbra 1990. „Znamená to viac pre vás ako pre mňa. Už je to za mnou. Poďme sa radšej sústrediť na ďalšie zápasy a dosiahnuť víťazstvá, ktoré potrebujeme,“ vravel Jágr zámorským médiám po zápase.

V tejto sezóne už rozvlnil sieť 21-krát a pridal aj 28 asistencií. „Je to veľký hráč, boduje v takmer každom zápase. Je to neveriteľné, keď vidím ako prekonáva Gordieho Howa. Ja ako tréner si len robím svoju prácu a posielam ho na ľad tak často, ako sa len dá,“ uviedol kouč Floridy Gerard Gallant. „Tretí najproduktívnejší v histórii? To sa ani nedá normálne komentovať. Je fantastické, aký dlhý čas si Jágr udržiava konzistentnú výkonnosť,“ skonštatoval ďalší český útočník Panthers Jiří Hudler, ktorého len nedávno vymenili z Calgary. Aj tréner Bostonu Claude Julien dosiahol historický medzník. Jeho 388. víťazstvo v kariére v základnej časti NHL znamená prekonanie klubového rekordu v podaní Arta Rossa.

Solídnych 25 minút okrem Cháru odohral aj o 15 rokov mladší Martin Marinčin, ale Toronto prehralo doma s Buffalom 3:4 po nájazdoch. Marinčin sa prezentoval jednou strelou a dvoma zblokovanými pokusmi súpera. O víťazstve Buffala rozhodol premenený nájazd Sama Reinharta. V zápase Los Angeles – Vancouver sa zrodilo presvedčivé víťazstvo domách 5:1, hoci hostia ešte v polovici zápasu viedli 1:0. Útočníci Jeff Carter a Anže Kopitar zaznamenali spolu 5 bodov, druhý gól Cartera (do prázdnej bránky na konečných 5:1) bol jeho tristým v NHL.

V šlágri pondelkového programu Anaheim na domácom ľade prehral s Washingtonom 1:2 po nájazdoch. Víťazná séria Ducks sa zastavila na 11 zápasoch. Rozhodol o tom švédsky útočník hostí Nicklas Bäckström, ktorý ukážkovo zamiešal puk a pomedzi betóny prekonal Johna Gibsona. Hráči Anaheimu napriek prehre natiahli šnúru zápasov so ziskom aspoň 1 bodu na štrnásť, je druhá najdlhšia v ich klubovej histórii. Washingtom má na čele NHL už 102 bodov, o 15 viac ako lídri Západnej konferencie Chicago a Dallas. Anaheim je na Západe štvrtý s 83 bodmi.

Surmáre NHL – pondelok:

Philadelphia – Tampa Bay 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 37. Gostisbehere (Raffl, Couturier), 48. Gostisbehere (Giroux, Streit), 54. B Schenn (Giroux, Simmonds), 60. Simmonds (B. Schenn) – 5. Palát (Koekkoek, T. Johnson), 55. Namestnikov (T. Johnson, Kučerov)

Toronto – Buffalo 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 0:2 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. Komarov (Sošnikov, Rielly), 12. Boyes (Carrick, Gardiner), 40. Hyman (Grabner, B. Smith) – 37. Pysyk (E. Kane, Reinhart), 48. Eichel (Moulson, O´Reilly), 51. E. Kane (Reinhart), rozhodujúci nájazd Reinhart
Martin Marinčin (Toronto) odohral 25:01 min, 1 strela, 1 plusový bod, 2 zblokované strely

Florida – Boston 4:5 po predĺžení (1:4, 2:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 17. Barkov (Jágr, Huberdeau), 24. Hudler (Huberdeau, Gudbranson), 47. J. Jokinen (R. Smith, Trocheck), 56. Hudler (Petrovic, Bjugstad) – 1. Bergeron (Marchand, Stempniak), 7. Pastrňák (Beleskey, Seidenberg), 13. Connolly (Acciari), 18. Bergeron (Stempniak, Marchand), 64. Stempniak (Spooner, Liles)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:18 min, 2 strely, 3 zblokované strely, 2 trestné minúty

Calgary – San Jose 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)
Góly: 59. Colborne (Giordano) – 2. Burns, 61. Pavelski (Burns, J. Thornton)

Colorado – Arizona 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 10. Matthias (Beauchemin, Söderberg), 26. Duchene (Comeau, Grigorenko), 46. Grigorenko (Duchene, Iginla) – 49. Gordon (Plotnikov, Connauton)

Anaheim – Washington 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 1. Getzlaf (Perron, Despres) – 41. Burakovsky (Kuznecov, Williams), rozhodujúci nájazd Nicklas Bäckström

Los Angeles – Vancouver 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 31. Doughty (Scuderi, Kopitar), 33. Kopitar (Doughty, Muzzin), 52. J. Carter (Kopitar), 53. Lecavalier (Martinez), 57. J. Carter (Lucic) – 23. Hamhuis (Vey, D. Sedin)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.