Video: Utečenci v tábore Džungľa si na protest zašili ústa

Nezvyčajná demonštrácia nasledovala dva dni po začatí vypratávania južného sektora tábora vo francúzskom Calais, pre ktorý sa vžilo označenie Džungľa.Calais 3. marca (WebNoviny.sk) – Šiesti iránski migranti z tábora na okraji francúzskeho mesta Calais si zašili v stredu ústa na protest proti hromadnému vysťahovávaniu jeho obyvateľov a ničeniu veľkej časti tamojších provizórnych príbytkov. Nezvyčajná demonštrácia nasledovala dva dni po začatí vypratávania južného sektora tábora, pre ktorý sa vžilo označenie Džungľa.

Agentúra AP uviedla, že skupina nespokojných Iráncov držala v ruke transparent s požiadavkou, aby tábor pri Calais navštívil zástupca OSN. Clare Moseleyová z britskej dobrovoľníckej skupiny Care4Calais označila ich protest za „volanie o pomoc, pretože nevedia, čo iné majú robiť“.

Odporúčame:

Utečenci v tábore Džungľa sa búria, žena si preťala zápästie

Úrady začali búrať tábor migrantov vo francúzskom Calais
Niektorí z obyvateľov rušenej časti tábora predtým vyliezli na strechy svojich príbytkov, aby sa ich pokúsili zachrániť, zatiaľ čo iní ich naopak podpaľovali. Miestny štátny prefekt Fabienne Buccio v stredu novinárom povedal, že likvidácia daného sektora, kde podľa oficiálnych odhadov žije 800-1000 ľudí, potrvá približne mesiac.

Migranti v tábore pri Calais čakajú na príležitosť dostať sa trajektom cez Lamanšský prieliv alebo tzv. eurotunelom až do Británie, kde chcú začať lepší život. Tábor je v súčasnosti domovom pre približne 4000 migrantov, ešte v decembri tam však evidovali približne 6000 osôb.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. marca 2016

Odporúčané články