Video: Vlak narazil do autobusu s dôchodcami, čo smerovali do kasína

WASHINGTON 8. marca (WebNoviny.sk) – Štyria ľudia v utorok zahynuli pri zrážke nákladného vlaku s autobusom na železničnom priecestí v Biloxi v americkom štáte Mississippi. V autobuse sa viezlo približne 50 dôchodcov. Lokálna televízna stanica WLOX informovala, že mali namierené do kasína v Biloxi, ktoré je známe ako miestne stredisko zábavného priemyslu.

Podľa svedkov autobus z neznámych príčin uviazol na priecestí na hlavnej ulici v Biloxi. Cestujúci sa snažili dostať z vozidla von, avšak vtedy doň narazil nákladný vlak, ktorý autobus potom tlačil približne 100 metrov. Záchranári previezli do nemocníc dovedna 35 osôb z autobusu.

K havárii na železnici došlo v utorok aj na východnom pobreží USA, kde sa vykoľajil nákladný vlak tej istej spoločnosti prevážajúci nebezpečné látky. Podľa polície vlak v Newburghu severne od New Yorku narazil buď do auta alebo stavebného stroja.

Hovorca dopravnej spoločnosti CSX uviedol, že vlak prevážal kyselinu sírovú, hydroxid sodný, lepenku, kukuričný olej a sklo. K úniku nebezpečných látok podľa neho nedošlo. Pri nehode utrpeli menšie zranenia dve osoby.

Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Vlak narazil do autobusu s dôchodcami, čo smerovali do kasína © SITA Všetky práva vyhradené.

8. marca 2017

Odporúčané články