Video: Vlhová mala na dosah pódium, pred cieľom ju rozčapilo a už to nestihla vyštrikovať

SQUAW VALLEY 12. marca (WebNoviny.sk) – V sobotňajšom slalome žien v Squaw Valley opäť raz platilo, že ak nie ste najlepšia na svete, nič nemáte garantované. Zo žrebovanej prvej sedmičky Svetového pohára na rozbíjajúcej sa trati došli do cieľa druhého kola iba dve pretekárky – americká víťazka Mikaela Shiffrinová a celkovo druhá Češka Šárka Strachová.

Ďalšie štyri elitné slalomárky vrátane dvoch Sloveniek v kalifornskom teple preteky nedokončili, Švédka Frida Hansdotterová ani nepostúpila do 2. kola. Slovenské duo malo preteky parádne rozbehnuté. Veronika Velez-Zuzulová sa rútila dolu svahom Red Dog v 1. kole najrýchlejšie zo všetkých, ale po druhom medzičase sa dostala do záklonu a po dopade na vnútornú lyžu ju vyhodilo z trate.

Osudná trojbrána pred cieľom

Petra Vlhová figurovala po prvom kole na treťom mieste, v druhom to rozpumpovala naplno s cieľom skončiť na pódiu, ale tesne pred cieľom sa aj ona dostala do situácie, ktorú už v nahusto osadených bránkach nevedela vyriešiť.

Odporúčame:
Slalom v Squaw Valley priniesol Slovenkám smolu, vyhrala Shiffrinová

„Trať bola hrozná, ale vedela som, že to bude také, veď som mala odjazdený aj piatkový obrovský slalom,“ vravela Petra Vlhová pre agentúru SITA a ďalej pokračovala: „V prvom kole som veľa stratila v strednej pasáži, ale aj tak som mala dobrú pozíciu pred druhou jazdou. V nej som išla naplno buď – alebo, bohužiaľ, tesne pred cieľom bola trojbrána, a tam sa skončili moje nádeje. Prvá tyč z nej mi buchla po lyži, rozčapilo ma a už som to nestihla ‚vyštrikovať‘. Bolo to tak na druhé miesto, ale tak taký je šport.“

Boj s náročným svahom a mäkkým snehom

Dvadsaťjedenročná Liptáčka pred druhým kolom neriešila, že ju čaká boj s náročným svahom v mäkkom snehu na trati, kde sa tvoria diery. V dejisku pretekov bolo vtedy až 56 °F, čiže približne 13,3 °C.

„Išla som do toho tak, ako keby som mala čistú ľadovú trať. Hneď na začiatku prišla chyba, ale potom som sa nakopla. Stačila však jedna chybička v závere a bol koniec. Ono v tom teple sa nejazdí dobre. Vypadlo veľa favoritiek, sme nejaké omámené, v kombinézach sa ťažšie hýbeme. Samozrejme, každá z nás mala rovnaké podmienky.“

Vlhová priznala, že chýbajúce šťastie v Squaw Valley by si chcela vynahradiť o týždeň v Aspene, kde sa bude konať finálový slalom SP 2016/2017. „Jasné, že niekedy potrebujem mať aj šťastie v tomto športe. Teraz som ho nemala, ale také niečo ma môže len posunúť dopredu. Raz to príde, keď to vyjde. V Aspene ešte raz dám do toho všetko a potom bude ‚finito‘,“ doplnila Vlhová, zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho.

Do záverečného slalomu sezóny pôjde Vlhová zo siedmej priečky priebežného celkového poradia disciplíny so šancou posunúť sa o dve-tri miesta vyššie. Velez-Zuzulová vďaka vypadnutiu švajčiarskej rivalky Wendy Holdenerovej v sumáre sezóny už má isté druhé miesto za fenomenálnou Shiffrinovou.

Viac k témam: Petra Vlhová, Svetový pohár v alpskom lyžovaní, Veronika Velez-Zuzulová, zimné športy
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Vlhová mala na dosah pódium, pred cieľom ju rozčapilo a už to nestihla vyštrikovať © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2017

Odporúčané články