Futbalisti Walesu nastúpia v semifinále majstrovstiev Európy proti Portugalsku.LILLE 1. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Walesu prenikli pri svojej premiérovej účasti na majstrovstvách Európy do semifinále. V piatkovom štvrťfinálovom zápase v Lille v rámci ME 2016 vo Francúzsku zvíťazili 3:1 nad Belgičanmi a ukončili púť predšampionátového „čierneho koňa“ turnajom.

VŠETKO O ME VO FUTBALE 2016

Favorizovaní Belgičania začali aktívnejšie a v 13. min sa dočkali odmeny – Radja Nainggolan hitparádovou strelou z diaľky otvoril skóre. Zverenci Chrisa Colemana pohrozili až po polhodine hry. Neil Taylor ešte v stopercentnej šanci Thibauta Courtoisa neprekonal, ale kapitán Ashley Williams v 31. min presnou hlavičkou už áno – 1:1.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo štvrťfinále ME vo futbale

Aj do druhého polčasu vstúpili lepšie Belgičania, ale Romelu Lukaku a ani Eden Hazard nepremenili svoje príležitosti. Na druhej strane poslal Wales do vedenia Hal Robson-Kanu, ktorý sa pohral s belgickou defenzívou a prekonal súperovho brankára – 2:1.

Ostatné výsledky štvrťfinále ME vo futbale:

Postup outsidera medzi elitné kvarteto spečatil v 86. min striedajúci Sam Vokes, ktorý skóroval po šiestich minútach na ihrisku. Wales odohrá svoj semifinálový duel v stredu 6. júla v Lyone; nastúpi v ňom proti Portugalsku.

Výsledok piatkového štvrťfinálového zápasu na futbalových ME vo Francúzsku (10. júna – 10. júla):

LILLE (Štadión Pierra Mauroya)
Wales – Belgicko 3:1 (1:1)
Góly: 31. A. Williams, 55. Robson-Kanu, 86. Vokes – 13. Nainggolan, ŽK: 5. B. Davies, 16. Chester, 24. Gunter, 75. Ramsey – 59. Fellaini, 85. Alderweireld, rozhodovali: Skomina – Praprotnik, Vukan (všetci Slovin.), 45 936 divákov

Zostavy:
Wales: Hennessey – Chester, A. Williams, B. Davies – N. Taylor, Allen, Ledley (78. A. King), Ramsey (90. Collins), Gunter – Robson-Kanu (80. Vokes), Bale
Belgicko: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku (75. Mertens) – Nainggolan, Witsel – Ferreira Carrasco (46. Fellaini), De Bruyne, Hazard – R. Lukaku (83. Batshuayi)

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.