Už deviate víťazstvo za sebou si v NHL pripísal Washington, ktorý zdolal Buffalo. Zo Slovákov sa predstavil iba Martin Marinčin.NEW YORK 31. decembra (WebNoviny.sk) – V stredajších zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa zo Slovákov predstavil iba obranca Martin Marinčin, ktorý pri triumfe Toronta v Pittsburghu odohral necelých desať minút a pripísal si dve trestné minúty.

V súboji dvoch tímov z dolnej polovice tabuľky Východnej konferencie hostia dvakrát viedli, no Penguins v oboch prípadoch veľmi rýchlo vyrovnali a dotiahli duel až do nájazdov. V nich triumf 3:2 pre Maple Leafs vybojoval Parenteau.

Už deviate víťazstvo za sebou si v stredu pripísal Washington, ktorý zdolal Buffalo 5:2. Aj vďaka dvom gólom topkanoniera Ovečkina sa Capitals opäť dostali na čelo celej NHL o bod pred Dallas. Za hosťujúcich Sabres si dve asistencie pripísal talentovaný Eichel.

Washington pritom po druhej tretine prehrával 1:2, no štyri góly v tretej časti rozhodli o triumfe Caps a pokračovaní jeho víťaznej šnúry. „Prvá tretina nám nevyšla, od druhej sme sa viac tlačili pred bránku a padať nám to tam začalo až v tretej. Pri veľmi dôležitom presnom zásahu na 2:2 som len ťažil z vynikajúcej práce Kuznecova,“ povedal v tejto sezóne už 20-gólový Ovečkin pre NHL.com.

Hokejisti New Jersey zásluhou dvoch gólov Cammalleriho triumfovali v Ottawe 3:0, svoje dvadsiate čisté konto v NHL vo farbách „diablov“ vychytal Cory Schneider. Tampa Bay doma držala krok s tímom New York Rangers počas dvoch tretín (2:2), no v tretej inkasovala trikrát a nezískala ani bod. „V minulej sezóne sme vyrovnané zápasy dokázali získať v náš prospech. Teraz nám to a nejde a ja netuším, čím to je,“ poznamenal kapitán Lightning Steven Stamkos.

Hráči San Jose si v domácom prostredí poradil s Philadelphiou, o triumfe 4:2 rozhodli až v záverečnej dvadsaťminútovke. Od 45. min síce prehrávali 1:2, no vzápätí vyrovnal B. Burnes a neskôr Pavelski dvoma presnými zásahmi zariadil oba body pre Sharks.

Výsledky stredajších duelov zámorskej hokejovej NHL:

Pittsburgh – Toronto 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 6. Kunitz (Crosby, Malkin), 25. Crosby (Dumoulin) – 4. Phaneuf (Kadri, Komarov), 22. Gardiner (J. van Riemsdyk, Bozak), rozhodujúci sam. nájazd Parenteau
Martin Marinčin (Toronto) 9:06 min, 0+0, 2 trestné minúty

Washington – Buffalo 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Góly: 35. Justin Williams, 42. Ovečkin (Kuznecov, Oshie), 49. Johansson (Kuznecov, Niskanen), 50. Burakovsky (Johansson), 59. Ovečkin – 6. Gionta (Eichel, Girgensons), 39. Girgensons (Eichel)

Ottawa – New Jersey 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 10. Cammalleri, 19. Cammalleri (Zajac), 60. Stempniak

Tampa Bay – New York Rangers 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 17. Marchessault (Stralman, Kučerov), 40. Stralman (V. Filppula, Kučerov) – 2. D. Boyle (Yandle, Moore), 21. Zuccarello (J. T. Miller, D. Boyle), 44. Moore (Stalberg), 59. Stalberg, 60. Rick Nash (J. Fast)

San Jose – Philadelphia 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Góly: 30. J. Thornton (Marleau, Couture), 46. B. Burns (Couture, J. Thornton), 54. Pavelski (Braun, T. Hertl), 60. Pavelski (Marleau, Vlasic) – 36. C. Giroux, 45. Couturier (Simmonds)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.