BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – Hráči tímu San Jose Sharks prehrali v zámorskej hokejovej NHL už piaty zápas za sebou, napriek piatkovému neúspechu na ľade Anaheimu 3:4 po predĺžení však stále figurujú na 2. mieste v tabuľke Západnej konferencie.

Žralokom“ sa podarilo trikrát dotiahnuť najtesnejší náskok domácich „káčerov„, no o triumfe Ducks rozhodol v prvej minúte predĺženia Jakob Silfverberg.

Sharks pokorili klubové maximum

Anaheim síce vyhral tretí duel z ostatných štyroch, stále však je na predposlednej priečke tabuľky západnej časti profiligy a má už len matematickú šancu na prienik do play-off. Sharks už majú istotu účasti vo vyraďovacej časti.

Dnes sme získali iba bod, ale hrali sme dobre a zaslúžili sme si dva,“ myslí si obranca Justin Braun zo San Jose. Práve Braun v piatok strelil už 266. gól svojho klubu v tejto sezóne, čím Sharks pokorili klubové maximum zo sezóny 2005/2006.

Ovečkin vyšiel bodovo naprázdno

Washingtonu nevyšiel domáci súboj s Minnesotou, ale ani prehra 1:2 ich nepripravila o post lídra Metropolitnej divízie. Dva týždne pred koncom základnej časti sú na najlepšej ceste, aby si ako obhajcovia Stanleyho pohára opäť zahrali o cennú trofej. Wild stále bojujú o účasť v play-off.

Musíme našu hru zjednodušiť a hrať rozumnejšie,“ poznamenal topkanonier Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý vyšiel v piatok bodovo naprázdno.

Slováci v piatok do súťažného diania v NHL nezasiahli.

Sumáre NHL

piatok:

Washington – Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 31. Connolly (Jensen, Oshie) – 17. Greenway (Donato, Dubnyk), 53. Kunin (Parise, Donato)

Anaheim – San Jose 4:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 – 1:0)
Góly: 8. Rakell (Silfverberg, Getzlaf), 43. Henrique (Terry, Silfverberg), 56. Rakell (Fowler, Terry), 61. Silfverberg (Rakell, Fowler) – 23. Labanc (Vlasic, Sörensen), 47. Meier (J. Thornton, Burns), 58. Braun (Vlasic, Nyquist)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: „Žraloci“ podľahli „káčerom“ v prvej minúte predĺženia, prehral aj Washington s Ovečkinom © SITA Všetky práva vyhradené.