Vládu podľa Maďariča nezostavili oligarchovia, ale vôľa ľudí

Voliči Siete alebo Mosta-Híd boli možno podľa Maďariča v prvom okamihu zaskočení, no dnes rozumejú tomu, prečo táto vláda vznikla.BRATISLAVA 20. apríla (WebNoviny.sk) – Vládu Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete nezostavili oligarchovia, kabinet je výsledkom vôle ľudí a demokratickej väčšiny, tá podporila štyri strany, ktoré vládu zložili, povedal v stredu v rozprave k programovému vyhláseniu vlády minister kultúry Marek Maďarič. Minister reagoval na slová poslanca SaS Jozefa Mihála, podľa ktorého o zostavení štvorkoalície rozhodli oligarchovia.

Maďarič Mihála upozornil, že ničím nepodložené tvrdenie, že vládu zložili oligarchovia, všetci kradnú a sú zlodeji, je mimoriadne škodlivé pre štát a demokraciu a oslabuje dôveru ľudí v politiku. „Ak viete o tom, že túto vládu skladali oligarchovia, doneste jasné dôkazy,“ konštatoval Maďarič.

Odporúčame:

Noví poslanci zložili sľub, Počiatek sa vzdal mandátu

Kollár má odkaz pre štandardné strany, z volieb budú v šoku

Nicholsonová: Schlosár je vetchý konárik na strome Kotlebu

Výzva Stop fašizmu žiada poslancov blokovať Kotlebovu stranu

Matovič: Problémom Slovenska je korupcia Smeru, nie Kotleba

Stredopravá vláda okolo SaS podľa ministra kultúry nevznikla preto, lebo mala stáť na takých politických kluboch a stranách, „o ktorých by vládu žiadny triezvy politik neoprel“. „Žiadny politik, ktorý chcel ísť do vlády na štyri roky, by nemohol ísť do takej vlády, to bolo východisko na to, aby vznikla vláda iná a veľa iných možností nebolo. Vznikla vláda, ktorá vypočula jedno z posolstiev voličov, posolstvo spolupráce. Spolupracuje aj za cenu toho, že prekonala predsudky a historické spory,“ konštatoval Maďarič. „Vy ste chceli postaviť vládu na nenávisti Matoviča, Lipšica, na zatiaľ veľkej neznámej okolo Kollára, no nepodarilo sa to,“ odkázal minister kultúry Mihálovi.

Opozícia sa podľa Maďariča stále snaží hovoriť, že ľudia vládu neprijali a sú z nej sklamaní. „No nie sú. Voliči Siete alebo Mosta boli možno v prvom okamihu zaskočení, no dnes rozumejú tomu, prečo táto vláda vznikla. To, čo tu časť opozície predvádza, utvrdzuje ľudí v tom, že je dobré, že vznikla vláda Smeru-SD, SNS, Mosta-Híd a Siete,“ dodal minister.

V každej oblasti vládneho programu sú podľa Maďariča veľmi dobré opatrenia, ktoré kabinet bude napĺňať. „Každá jedna oblasť bude za štyri roky nejakým spôsobom posunutá v pozitívnom zmysle oproti súčasnosti. Je to vláda, ktorá udrží Slovensko proeurópske, čo bolo tiež kľúčové, prečo nemohla vzniknúť vláda okolo SaS,“ poznamenal Maďarič.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. apríla 2016

Odporúčané články