Vlhová pôjde v obrovskom slalome v Jasnej ako tretia, preteky odštartuje Gutová-Behramiová

458451_slovakia_alpine_skiing_world_cup_86021 ef181807c6494b798599ee90c3aaed8c 676x444.jpg

6.3.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová bude mať štartové číslo 3 v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej. Rozhodol o tom sobotňajší podvečerný žreb na stretnutí zástupcov tímov s organizátormi a predstaviteľmi Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) priamo v Jasnej. Prvé kolo nedeľňajšieho obrovského slalomu je na programe od 9.30 h, druhé príde na rad od 12.30 h.

Nedeľňajší program pod Chopkom odštartuje priama konkurentka 25-ročnej Liptáčky v boji o veľký krištáľový glóbus Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. Dvojku bude mať víťazka sobotňajšieho slalomu Američanka Mikaela Shiffrinová a po nej príde čas pre Petru Vlhovú.

Nasledovať budú so štvorkou Talianka Federica Brignoneová, s päťkou Francúzka Tessa Worleyová a so šestkou odštartuje líderka hodnotenia disciplíny Marta Bassinová z Talianska. Elitnú sedmičku uzavrie Švajčiarka Michelle Gisinová. Celé 58-členné štartové pole uzavrie rovnako ako v sobotňajšom slalome Slovenka Petra Hromcová

Na spomenutom stretnutí zástupcov FIS Peter Gerdol, Markus Mayr či Bohumír Zeman prebrali všetky potrebné technické záležitosti s predstaviteľmi jednotlivých tímov, nechýbali ani slovenskí organizátori SP Matej Hulej a Jana Palovičová.

Štartové čísla elitnej sedmičky v nedeľňajšom obrovskom slalome SP v Jasnej:
1 – Lara Gutová-Behramiová (Švaj.)
2 – Mikaela Shiffrinová (USA)
3 – Petra Vlhová (SR)
4 – Federica Brignoneová (Tal.)
5 – Tessa Worleyová (Fr.)
6 – Marta Bassinová (Tal.)
7 – Michelle Gisinová (Švaj.)

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová pôjde v obrovskom slalome v Jasnej ako tretia, preteky odštartuje Gutová-Behramiová © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2021

Odporúčané články