Vlhová sa predstaví len v paralelnom slalome, tréner Magoni vysvetlil neúčasť na Super G

365216_petra vlhova 4 676x411.jpg

BRATISLAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová vynechá vopred plánovaný super G vo švajčiarskom St. Moritzi v rámci Svetového pohára v alpských disciplínach.

Druhé miesto z Killingtonu

V dejisku ostatných majstrovstiev sveta sa predstaví len v paralelnom slalome, a to v nedeľu 9. decembra. V sobotňajšom super G nebude súťažiť. Podrobnosti vysvetlil v rozhovore pre denník Šport tréner Livio Magoni.

„Ostatné dievčatá prídu do Švajčiarska s rýchlosťou v nohách z víkendových pretekov v kanadskom Lake Louise. Nemá zmysel, aby Petra išla do súťaže s tým, že skončí okolo tridsiateho miesta. Navyše trať v St. Moritzi nie je jednoduchá, má mnoho nerovností a lyžiarka ju potrebuje dokonale poznať. Museli by sme super-G trénovať na úkor paralelného slalomu a riskovali by sme aj to, že by v ňom nemusela zájsť dobre. Predsa len má šancu získať viac bodov v paralelnom slalome než v super-G,“ povedal Livio Magoni.

Jeho slovenská zverenkyňa má za sebou vydarený súťažný víkend v americkom Killingtone, kde si 7. miestom vyrovnala osobné maximom v obrovskom slalome a druhým miestom potvrdila príslušnosť k absolútnej slalomovej špičke Svetového pohára.

Náročné kondičné tréningy

„Potešila ma najmä v obrovskom slalome, pretože predviedla to, čo dokáže na tréningu. To bolo pre mňa dôležitejšie ako výsledné siedme miesto. Oproti Levi zlepšila prístup k pretekom a ukázala to, na čom sme počas leta pracovali,“ skonštatoval Magoni, ktorý kedysi trénoval aj celkovú víťazku Svetového pohára Slovinku Tinu Mazeovú.

Dvadsaťtriročná Liptáčka Vlhová po štyroch odjazdených pretekoch nového ročníka Svetového pohára má na konte 196 bodov a to ešte úvodný obrovský slalom v rakúskom Söldene nedokončila. V priebežnom poradí SP je na tom lepšie iba jej fenomenálna americká súperka a zároveň rovesníčka Mikaela Shiffrinová.

„Do nedele bude Petra doma v Liptovskom Mikuláši. Čakajú ju náročné kondičné tréningy. V nedeľu ideme opäť trénovať na lyže, ale ešte neviem kde. Uvidíme, aké budú podmienky v Sterzingu, kde bývam. Budeme sa venovať len paralelnému slalomu, aby ho zvládla v St. Moritzi,“ dodal tréner Magoni pre Šport.

Viac k témam: Petra Vlhová, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, zjazdové lyžovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová sa predstaví len v paralelnom slalome, tréner Magoni vysvetlil neúčasť na Super G © SITA Všetky práva vyhradené.

28. novembra 2018

Odporúčané články