Volejbalisti Nitry zdolali Záhreb a vybojovali bronz v MEVZA Cup-e

ZÁHREB 12. marca (WebNoviny.sk) – Hráči úradujúceho slovenského šampióna VKP Bystrina SPU Nitra vybojovali bronz v rámci volejbalového MEVZA Cupu 2016/2017.

Dramatický záver tretieho setu

Nitrania, ktorí v sobotňajšom semifinále na turnaji Final Four v chorvátskom Záhrebe prehrali 0:3 s tímom rakúskeho Hypo Tirol Innsbruck, v nedeľňajšom zápase o 3. miesto zvíťazili 3:0 (20, 23, 25) nad mužstvom domáceho klubu HAOK Mladost.

Zverenci trénera Mareka Kardoša v dramatickom závere tretieho setu zužitkovali druhý mečbal, predtým odvrátili jeden setbal domácich.

Innsbruck, v kádri aj so slovenským reprezentačným smečiarom Štefanom Chrtianskym mladším, si v nedeľu od 17.30 h v repríze vlaňajšieho finále zmeria sily s obhajcom trofeje a favoritom na celkové prvenstvo, slovinským ACH Volley Ľubľana.

Druhý medailový úspech pre Slovensko

V Záhrebe sa súbežne koná aj Final Four ženskej edície MEVZA Cupu s účasťou kvarteta Calcit Ľubľana (Slovin.), HAOK Mladost Záhreb (Chor.), Nova KBM Branik Maribor (Slovin.), Linamar-Békéscsabai RSE (Maď.), aj tento turnaj vyvrcholí v nedeľu zápasmi o konečné umiestnenie.

MEVZA Cup je súťaž pre kluby z krajín Stredoeurópskej volejbalovej oblastnej asociácie (MEVZA) a je nástupcom niekdajšej tradičnej Stredoeurópskej ligy. Participujú tímy z Rakúska, Chorvátska, Česka, Maďarska, Slovenska a Slovinska.

Bronz nitrianskych volejbalistov je pre Slovensko druhým medailovým úspechom, v sezóne 2013/2014 skončili na treťom mieste hráči ŠK Chemes Humenné.

MEVZA Cup volejbalistov – Final Four – Záhreb

O 3. MIESTO

HAOK Mladost Záhreb (Chor.) – VKP Bystrina SPU Nitra (SR) 0:3 (-20, -23, -25) – Nitra získala bronz
85 min

Zostava a body Nitry: Zaťko 3, Kubš 10, Ludha 9, I. Rehák 14, Grut 8, Kašper 8, libero Turis (Horník 5, T. Hollý, Malina)

FINÁLE

ACH Volley Ľubľana (Slovin.) – Hypo Tirol Innsbruck (Rak.) /17.30/

Viac k témam: HAOK Mladost Záhreb, MEVZA Cup, VKP Bystrina SPU Nitra, volejbal
Zdroj: Webnoviny.sk – Volejbalisti Nitry zdolali Záhreb a vybojovali bronz v MEVZA Cup-e © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2017

Odporúčané články