Voliť treba, aj ak je to kompromis, vyzval prezident Kiska

Neísť voliť znamená často podporiť tých, ktorých najviac kritizujeme, zdôraznil v príhovoru vysielanom v RTVS prezident SR Andrej Kiska.BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) – Voliť by v sobotu 5. marca mali ísť aj tí, čo váhajú, vyzval ich na to prezident SR Andrej Kiska. V príhovore, ktorý vysielal v stredu večer krátko pred 20:00 Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), hlava štátu požiadala všetkých voličov na účasť na hlasovaní vo voľbách do Národnej rady SR.

„Obraciam sa hlavne na tých, ktorí váhajú a ktorí váhajú, či vôbec ísť voliť,“ konštatoval prezident. Upozornil, že sa nedá vylúčiť, „že o podobe parlamentu ako aj o zložení vlády môže napokon rozhodnúť aj niekoľko desiatok alebo stoviek hlasov“.

V sobotňajších parlamentných voľbách „nebudeme rozhodovať o svojich ideálnych predstavách, budeme však rozhodovať a rozhodneme o tom, ako môže a ako bude vyzerať Slovensko o štyri roky, v roku 2020“, povedal Andrej Kiska pár hodín pred koncom predvolebnej kampane. Dúfa, že moratórium politici dodržia a voliči budú mať možnosť za férových okolností dobre zvážiť, komu dajú v sobotu svoj hlas.

Prezident si uvedomuje, že riešením je pre mnohých voličov iba kompromis. „Mne samému pri rozhodovaní pomôže, že môžem krúžkovaním podporiť ľudí, ktorí sú v politickej strane, s ktorej programom sa viem stotožniť a ktorých si vážim a ktorým môžem dôverovať. Myslím, že aj pri najvyšších nárokoch takých ľudí na kandidátkach nájdete,“ povedal.

„Posledné mesiace a týždne tejto predvolebnej kampane ukázali, že ľudia nie sú voči politikom bezmocní“ a skutočné problémy krajiny sa nedajú dlhodobo obchádzať, myslí si Andrej Kiska a pripomína problémy zdravotníctva a školstva. „Neísť voliť znamená často podporiť tých, ktorých najviac kritizujeme,“ zdôraznil v závere príhovoru prezident SR Andrej Kiska.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2016

Odporúčané články