Volkswagen vraj spätne odkúpi 500-tisíc dieselových vozidiel

Automobilka Volkswagen údajne zaplatí 5-tisíc dolárov každému americkému zákazníkovi, ktorého sa týka emisný škandál.BERLÍN 21. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecká automobilka Volkswagen (VW) dosiahla dohodu s americkými úradmi o urovnaní emisného škandálu. Súčasťou urovnania bude zaplatenie 5 tis. USD každému dotknutému americkému zákazníkovi.

Napísal to v stredu nemecký denník Die Welt, ktorý citoval nemenované zdroje. Okrem toho dvaja ľudia oboznámení s problematikou pre agentúru Reuters uviedli, že Volkswagen a americkí predstavitelia sa rámcovo dohodli, že automobilka ponúkne spätné odkúpenie takmer 500 tis. dieselových vozidiel.

Dva zdroje predtým pre Reuters uviedli, že VW podstatne zvýši objem peňazí, ktoré má vyčlenené na pokrytie nákladov emisného škandálu. V súčasnosti na to má automobilka 6,7 mld. eur.

Jeden zo zdrojov konštatoval, že dôsledkom bude to, že nemecká automobilka pravdepodobne nevyplatí akcionárom dividendy. Dodal, že ak dividendy VW vyplatí, bude to menej ako 1 euro na akciu. Zo zisku za rok 2014 Volkswagen vyplatil dividendy v sume 4,80 eura na kmeňovú akciu a 4,86 eura na prioritnú akciu.

(1 EUR = 1,1379 USD)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. apríla 2016

Odporúčané články