Výbuch zranil vodcu luhanských separatistov. Atentát, tvrdia

Predstaviteľ ukrajinského prezidenta pre záležitosti spojené s protiteroristickou operáciou (ATO) Oleksandr Motuzjanik uviedol, že Kyjev nemá s výbuchom nič spoločné. MOSKVA 6. augusta (WebNoviny.sk) – Pri výbuchu nástražného systému utrpel v sobotu ráno zranenia vodca samozvanej Luhanskej ľudovej republiky (LĽR) na východe Ukrajiny Igor Plotnický. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie Luhanského informačného centra.
Podľa predstaviteľa proruských separatistov na východe Ukrajiny Sergeja Kozlova bol Plotnický po útoku prevezený do nemocnice a jeho stav je v súčasnosti stabilizovaný.

„Dnes o 07.50 h bol spáchaný atentát na vodcu LĽR. Skutočnosti z miesta činu jasne hovoria, že išlo o teroristický čin,“ uviedol Kozlov. Predstaviteľ ukrajinského prezidenta pre záležitosti spojené s protiteroristickou operáciou (ATO) Oleksandr Motuzjanik uviedol, že Kyjev nemá s výbuchom nič spoločné.

„Ukrajinská strana nemá s týmto výbuchom nič spoločné pretože by to absolútne nemalo logiku a vôbec nič by sa tým nevyriešilo,“
povedal Motuzjanik, pričom dodal, že incident je pravdepodobne dôsledkom interného boja o moc. V bojoch medzi Moskvou podporovanými separatistami a ukrajinskými vládnymi silami na východe Ukrajiny, ktoré vypukli v apríli 2014, doposiaľ zahynulo viac ako 9500 ľudí a viac ako milión ľudí prišlo o strechu nad hlavou.

Mesto Luhansk bolo v lete 2014 terčom ostreľovania z ťažkých zbraní, avšak odvtedy sa frontová línia posunula o desiatky kilometrov a v súčasnosti je mesto a jeho okolie úplne pod kontrolou vzbúrencov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. augusta 2016

Odporúčané články