Výpravca sa v čase zrážky vlakov v Bavorsku hral na mobile

Vyšetrovatelia sú presvedčení, že to narušilo jeho koncentráciu, následkom čoho vydal vlakom nesprávne signály.Berlín 12. apríla (WebNoviny.sk) – V Nemecku zatkli železničného výpravcu, zodpovedného za februárovú tragickú zrážku vlakov pri bavorskom meste Bad Aibling. Vyšlo totiž najavo, že bezprostredne pred kolíziou hral hru na mobilnom telefóne, informovala v utorok agentúra DPA.

Zatykač na 39-ročného výpravcu vydal v utorok obvodný súd v bavorskom meste Rosenheim na žiadosť prokuratúry v Traunsteine, ktorá ho obvinila zo zabitia a ublíženia na tele z nedbalosti, ako aj z „nebezpečného zásahu do železničnej dopravy“.

Odporúčame:

Zrážku vlakov v Bavorsku zavinili dve fatálne chyby výpravcu

Totožnosť výpravcu, u ktorého sa nepreukázala konzumácia alkoholu ani iných nepovolených látok, nebola zverejnená v súlade s nemeckými zákonmi na ochranu súkromia.

Obrazom: V Bavorsku sa zrazili vlaky

Podľa prokuratúry sa výpravca priznal, že krátko pred nešťastím hral hry na svojom mobilnom telefóne. Vyšetrovatelia sú presvedčení, že to narušilo jeho koncentráciu, následkom čoho vydal vlakom nesprávne signály. Obvinený trvá na tom, že jeho pozornosť v dôsledku hrania hier narušená nebola.

Zrážka vlakov, pri ktorej 9. februára zahynulo 11 ľudí a 85 ďalších utrpelo zranenia, bola jedným z najhorších železničných nešťastí v dejinách Nemecka. Nenašli sa žiadne dôkazy, že by ku kolízii prispela nejaká technická porucha.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. apríla 2016

Odporúčané články