Výrobca áut Tesla kupuje firmu SolarCity

Producenta solárnych panelov americký výrobca elektrických vozidiel kupuje za 2,6 mld. USD. Tesla očakáva, že synergické prínosy v oblasti nákladov budú v prvom roku po ukončení transakcie v sume 150 mil. USD.

NEW YORK 2. augusta (WebNoviny.sk) – Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla Motors Inc. kupuje firmu SolarCity, ktorá je výrobcom solárnych panelov, za približne 2,6 mld. USD.

Akvizícia sa uskutoční prostredníctvom výmeny akcií. V rámci transakcie získajú akcionári SolarCity Corp 0,11 kmeňovej akcie firmy Tesla za každú akciu SolarCity. Znamená to, že hodnota akcií SolarCity sa stanovuje na 25,37 USD za kus. Spoločnosť Tesla predtým uviedla, že za každú akciu SolarCity ponúkne 23,56 až 25,30 USD.

Tesla Motors Inc. hovorí, že transakcia umožní používateľom elektrických vozidiel poskytovať služby na jednom mieste.

Predpokladá sa, že akvizícia sa ukončí v štvrtom kvartáli tohto roka. Tesla očakáva, že synergické prínosy v oblasti nákladov budú v prvom roku po ukončení transakcie v sume 150 mil. USD. Tesla uviedla, že akvizícia bude motorom vývoja produktov a inovácii, dosiahne sa ňou významná efektívnosť v oblasti nákladov a v rámci spojenej firmy bude jasnejší vývoj toku hotovosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. augusta 2016

Odporúčané články