Výzva vicepremiéra Rašiho objavila riešenie Cviker, vizualizácie projektov už používa mesto Poprad

384380_imgl9916 676x451.jpg

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Riešenie Cviker od spoločnosti Damalis, ktoré je vizualizáciou infraštruktúrnych projektov pomocou technológie rozšírenej reality, bude slovenským mestám a obciam na otestovanie bezplatne k dispozícii do konca roka 2018.

Vizualizácie, ktorých výroba by ešte minulý rok trvala týždne a mesiace, dodá v súčasnosti spoločnosť Damalis mestám a obciam prostredníctvom riešenia Cviker za pár hodín.

Vizualizácia pešieho mosta

V súčasnosti využíva toto riešenie napríklad mesto Poprad pri vizualizácii pešieho mosta. Konštatoval to v utorok na tlačovom brífingu podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši.

Spoločnosť Damalis uspela pred časom vo výzve Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) na digitalizáciu územnej samosprávy.

„Unikátny model hybridnej finančnej podpory inovačných riešení pre malé a stredné podniky, s ktorým prišiel náš úrad, prináša pozitívne výsledky. Spoločnosť Damalis je príkladom toho, ako sa aj vďaka pomoci zo strany štátu môže malá lokálna firma s dobrým nápadom a koncepciou stať dôležitým hráčom na globálnom trhu,“ uviedol Raši.

Zmluva s americkým mestom

Platforma Cviker bola navrhnutá a implementovaná s pomocou najväčších svetových realitných developerov. Postupne začínajú túto slovenskú inováciu využívať veľké americké realitné a stavebné spoločnosti a tiež inteligentné mestá.

„Máme zmluvu napríklad s mestskou časťou Arlington vo Virgínii na vizualizáciu rozšírenej reality Crystal City pri Pentagone, ktorá sa stane novým hlavným stanom spoločnosti Amazon. Ide o najväčšiu realitnú transakciu v USA tohto roku a Arlington bude vystavovať Cviker na svetovej výstave Consumer Electronics Show v Las Vegas, ktorú navštívi takmer 200 tisíc ľudí,“ povedal konateľ a spoluzakladateľ spoločnosti Damalis Ján Hrončák.

Spoločnosť teraz ponúka svoje riešenie Cviker, za ktoré v USA platia mestá tisíce dolárov, slovenským primátorom a starostom do konca roka 2018 bezplatne.

Modernizácia samosprávy

„Povinnosti samospráv predstavujú veľmi široké spektrum úloh a kompetencií, ktoré musia každodenne zvládať. Je preto logické, že využívajú inovatívne nástroje, ktoré ponúkajú informačné technológie. S ich pomocou sa dajú lepšie zvládať úlohy v územnom plánovaní. Považujem to za začiatok správne nastúpenej cesty smerom k modernizácii miestnej územnej samosprávy,“ dodal na záver výkonný podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska Milan Muška.

Ak má mesto alebo obec o riešenie Cviker záujem, stačí, aby sa prihlásili na tejto webovej stránke a nahrali svoje 3D modely plánovaných projektov. K ich vizualizácii budú mať potom prístup cez mobilnú aplikáciu.

Viac k témam: Richard Raši, vicepremiér pre informatizáciu, vizualizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Výzva vicepremiéra Rašiho objavila riešenie Cviker, vizualizácie projektov už používa mesto Poprad © SITA Všetky práva vyhradené.

27. novembra 2018

Odporúčané články